Jasnym jest, że dzisiaj każdy klient chce otrzymać jak najwyższej jakości produkt – najlepiej jeszcze za relatywnie niewielką cenę. Chęć obniżania cen przez firmy poszczególnych produktów czasami jednak skutkuje obniżeniem jakości. Jak odnaleźć złoty środek pomiędzy jakością a ceną?

Stalowe sito
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na szczęście przepisy Unii Europejskiej zaczyna wprowadzać właściwe przepisy w tym zakresie, co można prześledzić dla przykładu w wytwarzaniu stali. Dzisiaj obowiązują dwa systemy znakowania stali – znakowy i cyfrowy. Systemy znakowe składają się z liter oraz cyfr, zaś oznakowania cyfrowe jedynie z cyfr. Każdy gatunek stali wytwarzany teraz na terytorium Unii Europejskiej musi zostać odpowiednio oznaczony – trzeba ponadto oznaczyć jej gatunek.

Litery w oznaczeniu zwykle wskazują na podstawowe cechy danej stali – przykładowo jej zastosowanie czy też właściwości mechaniczne. Część liter oznacza skład chemiczny wybranej stali – w tym wypadku oznaczenia stali (sprawdź na stronie profesjonalnej firmy – oznaczanie stali) mogą wskazywać na stale stopowe lub szybkotnące, w zależności od tego, czy konkretna stal jest stopem różnych pierwiastków czy nie. Z kolei znak stali określa możliwe zastosowanie stali oraz jej właściwości mechaniczne – można tutaj wskazać stal do wyrobów walcowanych na gorąco oraz stale do betonu sprężystego. Oczywiście to, jakiej stali się szuka, jest różne w zależności od konkretnych okoliczności oraz tego, do czego dana stal ma byćwykorzystywana. Inne stal będzie niezbędna do budowana domu, inna zaś do specjalistycznych maszyn działających w różnego rodzaju firmach w ogromnych temperaturach. Wielce istotne są również możliwe obciążenia stali – do różnych produktów stalowych konieczne są różne rodzaje stali. Jeżeli potrzebujesz stali o konkretnych parametrach, powinieneś sprawdzić, czy taka w ogóle jest wytwarzana. Aby znaleźć podstawowe informacje na ten temat, trzeba wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „profile stalowe cennik (porównaj na stronie – blachy – cennik), a następnie przejrzeć oferty poszczególnych przedsiębiorstw parających się produkowaniem stali. Tam na pewno uda Ci się odnaleźć przedsiębiorstwo, które posiada w swojej ofercie taką stal, jakiej poszukujesz lub zgodzi się zrobić taką na Twoje specjalne zamówienie.