Aby dobrze wybrać chociażby danego nawilżacza najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Poznać marki robiące takiego typu urządzenia oraz kierować się opiniami wyłącznie cenionych i doświadczonych fachowców. Najpewniej zawsze przed udaniem się do sklepu przeprowadzić początkową wybór najważniejszych cech nawilżaczy, jakie zajmują klienta, aby wiedzieć, czego dokładnie się poszukuje i nie tracić zbyt wiele czasu na bezowocne przeglądanie wszystkich półek.

Doskonałym posunięciem może okazać się też nabycie tylko produktów popularnych i tych sprawdzonych przez grono ludzi.

klimatyzator
Autor: Centrum Klima SA
Źródło: Centrum Klima SA

Wbrew pozorom, klimatyzatory przenośne rzadko posiadają dodatkowe funkcje. Moby Blue 1312 ma ich parę – między innym funkcję autorestartu (odnawia pracę po zaniku i powrocie zasilania) a także funkcję ogrzewania. Ta druga powoduje, że urządzenie jest uniwersalne – przydaje się nie tylko w okresie letnim, lecz również w zimniejsze pory roku. Klimatyzator dodatkowo ma właściwości wentylacyjne i suszące powietrze (zupełnie: osuszacze domowe na uni-lux.eu), zatem śmiało zastępuje bardzo dużo urządzeń, na które w domu zazwyczaj brakuje miejsca.

Wbrew pozorom, klimatyzatory Blaupunkt przenośne rzadko zawierają dodatkowe funkcje. Moby Blue 1312 ma ich kilka – na przykład funkcję autorestartu (odnawia pracę po zaniku i powrocie zasilania) oraz funkcję grzewczą. Ta druga powoduje, że urządzenie jest uniwersalne – przydaje się nie wyłącznie w okresie letnim, lecz też w chłodniejsze pory roku. Klimatyzatory Blaupunkt ponadto mają właściwości wentylacyjne i osuszające powietrze, więc z sukcesem zastępują wiele urządzeń, na które w domu zwykle brakuje miejsca.

Klimatyzator, który pracuje długo i często pogarsza jakość powietrza w pomieszczeniu. Dlatego warto zainwestować w urządzenie, które sprawi, że będzie ono lepsze, np. w oczyszczacze powietrza, przenośne lub stacjonarne.

W porach roku, kiedy występuje najwięcej opadów także powietrze w domu staje się wilgotne. Do regulacji wilgotności służą natomiast urządzenia osuszające (więcej wskazówek na: tym portalu)

Od dobrania klimatyzatora do pomieszczenia zależy jego skuteczność. Warto, zatem, oprócz wielkości, wziąć pod uwagę ilość okien i drzwi oraz nasłonecznienie. Duże znaczenie ma też czas, który jesteśmy w tym pokoju i jak dużo osób jest wraz z nami. Inne klimatyzatory mobilne oddają ciepło na zewnątrz mieszkanie przy pomocy rury, którą powinno się stosownie zamontować w oknie. Do kupienia są gotowe listwy ułatwiające ten proceder, bez względu na to całą akcję trzeba wcześniej przemyśleć. Trzeba mieć na uwadze przybliżone zużycie energii elektrycznej takiego urządzenia. Z reguły zapisane jest w kWh.