Każdy kto chociaż raz oglądał plac budowy, bez wątpienia cudownie zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele sprzętu się tam znajduje i że właściwie bez wykorzystania danych wielkich maszyn wykonanie mnóstwa konkretnych prac wcale nie byłoby realne. Lecz czy wciąż zdajemy sobie sprawę z tego, do czego mają okazję one być użytkowane?

Buldożer do ciężkiej pracy
Jeżeli trzeba przesunąć wielką ilość materiału, skał, lub ziemi, to bez wątpienia wspaniale do tego zadania przyda się buldożer. To właśnie za jego wsparciem mamy szansę budować ogromne kopce, jak i również mamy szansę na przeniesienie różnego typu skał, dzięki czemu prace przy budowie będą się odbywały znacznie szybciej i raźniej. Dodatkowo kiedy mamy spore skały i pragniemy je zmniejszyć, tak żeby prościej było je przewieźć w inne miejsce, to na pewno z tym danym zadaniem idealnie poradzi sobie kruszarka. Z jednej strony będziemy załadowywać do niej skalne bloki, a z drugiej, na specjalnej taśmie będą nam one wychodziły już w postaci niedużych cząstek oraz pyłu.
Wywrotka wszystko wywiezie
buldożery, kruszarki, wywrotki, wózki widłowe
Autor: Cramo
Źródło: Cramo

Lecz jak pozbyć się tych pokruszonych skał, tak by wyszło to jak najprędzej i równocześnie jak najtaniej? Na pewno idealnym rozwiązaniem będzie tutaj wywrotka, zwyczajnie podstawiamy ją pod taśmę na której przemieszczają się rozdrobnione skały, a jeśli samochód będzie już zapełniony będzie miał szansę wyruszyć w dalszą drogę. Wspaniałe tu jest to, że może ona podnosić własną przyczepę do góry i na boki, dzięki czemu wysypanie tego, co właśnie przewieźliśmy będzie z pewnością proste.
Wózek widłowy też się przyda

Są na budowie dosyć często palety, które warto przenieść, albo różnorakiego rodzaju bloki cementu, których nie można przesunąć gołymi rękoma. W takich sytuacjach idealnie sprawdzą się wózki widłowe. Mogą one być nowe, mamy szansę je wypożyczyć od specjalnej przedsiębiorstwa, lecz również mamy szansę się uzbroić w niekosztowne używane wózki widłowe, które z pewnością będą działały tak samo świetnie jak te nowiutkie, ale równocześnie nie zabiorą aż tak sporej części naszego budżetu. Jakby nie było, należy zobaczyć, jaki sprzęt należy posiadać nowiutki, a co na budowie można mieć używanego.