Nagrzewnice powietrza są ci potrzebne w zasadzie w 2 wypadkach. Jeżeli masz halę fabryczną lub magazynową o dużym metrażu, musisz jakoś zapewniać dobrą temperaturę środowiska. Klasyczne ogrzewanie nie wykona wystarczająco swego zadania. Poza tym tego rodzaju miejsca są w użyciu jedynie w określonych chwilach, więc nie ma sensu instalować stałego systemu klimatyzacyjnego, który działa nieustannie. Takie rozwiązanie ma zastosowanie jedynie, kiedy w halach magazynowych posiadasz jakieś surowce, które potrzebują większej temperatury. .

Nagrzewnice powietrza są ci konieczne w zasadzie w 2 przypadkach. Jeżeli posiadasz halę funkcjonalną o wielkiej powierzchni, musisz jakąś drogą tworzyć właściwą temperaturę powietrza. Zwykłe ogrzewanie nie wykona dobrze swego zadania. Poza tym tego rodzaju pomieszczenia są w użyciu wyłącznie w określonych momentach, zatem nie ma sensu zakładać stałego systemu ogrzewania, który działa cały czas. Takie coś ma sens wyłącznie, kiedy w hangarach magazynowych przechowujesz jakieś materiały, które wymagają większej temperatury. .

nagrzewnice olejowe
Źródło: www.klimatop.pl

Urządzenia do ogrzewania pomieszczeń różnią się od siebie także rodzajem paliwa, przez które funkcjonują. Na przykład nagrzewnice olejowe – zasila się przez olej napędowy, ropę albo mazut. Ten ostatni jest rodzajem opałowego oleju, który uzyskuje się z ropy naftowej. Można także stosować urządzenia działające dzięki paliwom stałym, takich jak węgiel, koks czy na przykład drewno..

Odznaczają się dużą efektywnością funkcjonowania. Niestety, do pracy wymagają dostępu do tlenu, co często bywa trudne w pewnego typu miejscach. Dodatkowo tworzą niezbyt przyjemny dla nosa i niezdrowy na dłuższą metę dym. Mimo tych znaczących wad są powszechnym rodzajem sprzętu..

Dobór takiego sprzętu zależy od tego co chce się ocieplić i w jaki sposób. Gdy ktoś chce oszczędzać na cieple powinien nabyć nagrzewnice gazowe. W myśl obecnych technologii można w dużym stopniu zmniejszyć użycie gazu przez ustawienie odpowiednich parametrów do urządzenia..

Bardzo wygodnie da się je przenosić z miejsca na miejsce – nagrzewnice elektryczne są zwykle sprzedawane w wersji mobilnej . Jedynym mankamentem kupna tego typu sprzętów mogą okazać się całkiem wysokie rachunki za energię elektryczną..