Jeśli posiadasz halę funkcjonalną o wielkiej powierzchni, musisz jakoś wytwarzać odpowiednią temperaturę powietrza. Klasyczne ogrzewanie nie spełni wystarczająco swego zadania. Dodatkowo tego rodzaju miejsca są używane tylko w określonych momentach, stądwięc nie ma po co montować klasycznego systemu klimatyzacyjnego, który funkcjonuje cały czas.

Takie rozwiązanie ma rację bytu tylko, kiedy w pomieszczeniach magazynowych posiadasz jakieś towary, które potrzebują większej temperatury. Kolejnym przypadkiem, kiedy nagrzewnice powietrza ukazują swoją przydatność, jest posiadanie jakiegoś schowku użytkowego, na przykład garażu na auto. Takie miejsce zaszczycasz obecnością wyłącznie czasami, więc stacjonarne ogrzewanie nie ma sensu. O ile jesteś posiadaczem paru takiego typu miejsc, możesz zakupić nagrzewnice powietrza przenośne, które da się przenosić i uruchamiać prędko. Przyglądnijmy się teraz dwóm rodzajom takich urządzeń.
nagrzewnice gazowe
Źródło: www.klimatop.pl

Nagrzewnice olejowe

Charakteryzują się dużą skutecznością funkcjonowania. Niestety, do funkcjonowania wymagają dostępu do powietrza, co czasem bywa niemożliwe w pewnego rodzaju pomieszczeniach. Dodatkowo tworzą niemiły i niezdrowy na dłuższą metę dym. Mimo tych mankamentów są popularnym typem sprzętu.

Nagrzewnice elektryczne

Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują one prąd. Dlatego cechują się łatwością użytkowania – do pracy nie potrzebują dostępu do tlenu. Nie wytwarzają również żadnych nieprzyjemnych zapachów. Są z tego powodu dobre dla ludzi, którzy przebywają razem z nią w budynku. Nagrzewnice elektryczne charakteryzują się również wysoką wydajnością pracy. Bardzo prosto da się je przewozić z miejsca na miejsce – nagrzewnice elektryczne są zwykle sprzedawane w wersji przenośnej . Jedyną wadą kupna tego gatunku urządzeń mogą być spore rachunki za prąd.