Nadchodzą zimne miesiące, jesień i zima. Ciężej będzie prowadzić aktywność na powietrzu, pewnie też będziemy mieli mniej ochoty do wybierania się z domu. Możemy jednakże w tym czasie poświęcić czas innemu hobby. Choćby majsterkowaniu. W zależności od tego ile wydzieliliśmy sobie miejsca, powinniśmy odpowiednio zaplanować swój warsztat.
narzędzia
Autor: mtneer man
Źródło: http://www.flickr.com/
Coraz bliżej chłodne miesiące, jesień i zima. Mniej przyjemnie będzie prowadzić aktywność na powietrzu, pewnie także będziemy mieli mniej ochoty do wychodzenia z domu. Możemy jednak w tym okresie poświęcić czas innemu hobby. Choćby majsterkowaniu. Zależnie od tego jak dużo wydzieliliśmy sobie przestrzeni, musimy dobrze rozplanować własny warsztat. Jeżeli to kawałek piwnicy nie znajdziemy tam prawdopodobnie przestrzeni na piły łańcuchowe czy podobne takiego typu spore, hałaśliwe urządzenia. Jeżeli pasjonujemy się stolarką można zamiast tego zakupić niedużą piłę. No chyba, że mamy wielki warsztat na własność, gdzie ani hałas nikomu nie będzie przeszkadzał, ani nie będziemy się tłuc o ściany.

Przy samodzielnym robieniu mebli zdecydowanie przydaje się wkrętarka, albo wiertarka, a najlepiej dwa w jednym. Możemy w ogóle pooglądać młotowiertarki, aby już w ogóle posiadać narzędzie, które sprawdzi się nie tylko w drewnie, ale też będziemy w stanie wywiercić dziurę w betonie czy kamieniu. Gdy zajmujemy się nie tylko stolarką ale i chcemy mieć możliwość dokonania napraw w domu, lub własnoręcznego przebudowania niektórych elementów tego typu narzędzie sprawdzi się o wiele lepiej niż normalna wiertarka. We własnym warsztacie nie powinno zabraknąć również wyrzynarki (źródło). Tak samo przydatne są zakrętarki (czytaj w tym miejscu).

narzędzia
Autor: Classen
Źródło: http://www.classen.com.pl

Oczywiście z samodzielnym robieniem mebli wiąże się także ich ozdabianie. O ile zbić komodę z płyt czy desek każdy umie, to już upiększyć ją pięknymi frezami umieją już tylko ludzie z niezwykłymi umiejętnościami. Warto w tym celu zakupić dobre frezy kształtowe. Zwykle sprzedawane są w zestawach, więc mamy możliwość wykańczania i zdobienia zrobionych własnoręcznie mebli w dowolny sposób.

Takiego typu hobby może być nie tylko przyjemne, lecz może być też dochodowe. Jeśli potrafimy wykonać piękną szafkę, czy stoliczek do postawienia obok łóżka, warto pokazać nasze prace innym. Wystawienie ich na sprzedaż na pewno nie zaszkodzi, a możemy wzbogacić się o paręset złotych. Obecnie ludzie zaczęli doceniać rękodzieło i chętniej nabywają unikalne meble, zrobione w jednym czy dwóch egzemplarzach zamiast masówki z popularnych sklepów. Jeśli nasze meble będą cieszyć się zainteresowaniem, może powinniśmy zrobić z tego dodatkowy biznes. Przyjemne z pożytecznym!