Jeszcze naprawdę niedawno działo się tak, iż wszystkich ekspertów, jakich wykorzystywała nasza firma, trzeba było posiadać w jej siedzibie. Jednak teraz powolutku odchodzi się od tego, często wykorzystuje się z wiedzy zewnętrznych zakładów. Jest to o tyle opłacalne, iż opłacamy im wyłącznie wtedy, kiedy wykorzystujemy z ich usług, no i oczywiście nie musimy dla nich organizować stanowiska pracy, co również dużo kosztuje.

Outsourcing IT
Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Outsourcing usług IT jest bardzo popularny

W tym momencie najpopularniejszy jest chyba outsourcing usług IT, a więc zamiast zatrudniać wykwalifikowanego informatyka w szeregach swojej przedsiębiorstwa, wynajmujemy grupę zewnętrzną. Jest ona na każde nasze wezwanie, powinna do nas dojechać w czasie, który był ustalony w umowie oraz pracować tak długo, dopóki szkoda nie będzie naprawiona. Takie rozwiązanie jest także korzystne z tego powodu, iż firmy informatyczne mają sprzęt oraz możliwości, których firma własnemu informatykowi nie byłaby w stanie załatwić, ponieważ po prostu nie byłoby jej na to stać oraz nie byłoby to dla niej korzystne.

O dane trzeba dbać

Komputery firmowe przechowują na własnych dyskach sporo istotnych zapisów, nie wszystko się też na nich ma okazję zmieścić, więc niektóre rzeczy są przerzucane na zewnętrzną sieć. Jednak prawda jest taka, iż nigdy nie wiadomo co się ma okazję wydarzyć tak z powodu czynników zewnętrznych, albo błędu ludzkiego ma możliwość dojść do uszkodzenia takiej sieci. Dlatego odpowiednio założyć system pracy awaryjnej czyli disaster recovery, przez który nie tylko dalej będziemy mieli szansę pracować, lecz także łatwiej będzie odzyskać to, co było utracone.

IT to ważna część przedsiębiorstwa

Dziś nie ma szansy, żeby zakłady nie wykorzystywały z usług i wiedzy IT. Działamy na komputerach, używamy z Internetu, a to wszystko powinno być śledzone przez osoby odpowiednio do tego przygotowane, przez które nasza przedsiębiorstwo może być na bieżąco z najnowszymi sposobami ochrony własnych danych, a to tym ważniejsze, im ważniejsze informacje posiadamy na swoich komputerach i na zewnętrznej sieci.