Bankowcy mają obecnie trudny okres. Z początkiem roku przestał obowiązywać program Rodzina na Swoim, a kolejny nie ma jeszcze ustalonego terminu wejścia w życie. Zaistniała sytuacja powoduje, że na rynku sprzedaży mieszkań panuje niebezpieczna cisza.

mieszkania
Autor: Włodarzewska SA.
Źródło: Włodarzewska SA.
Obrót nieruchomościami mocno zagrożona ze względu na nieciekawą sytuację ekonomiczną. Wszak kredyt hipoteczny to duża rzecz. Deweloperzy planując przyszłe inwestycje powinni się nie lada nagłowić gdzie na tą chwilę opłaca im się zamrozić fundusze.

Jednym z takich miast jest bez wątpienia Gdańsk. To miasto z piękną kartą historyczną, ściąga do siebie ludzi z Polski i nie tylko. Dlatego też mieszkania (mieszkania od dewelopera tutaj) Gdańsk od zawsze się tu sprzedawały. Jego atrakcyjność podnoszą znaczne inwestycje unijnego kapitału, stąd też zwłaszcza młodzi ludzie mają tu szansę na możliwość rozwoju. Gdańsk wiele zyskał na tego typu inwestycjach. Bardzo zmienił się jego wygląd: co rusz są budowane komfortowe osiedla.

Willa Sowiniec Kraków
Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service

Deweloper (np. deweloper kokoszki.pl) najczęściej stawia nowe bloki w renomowanych miejscach. Dużo umożliwiają przechadzki w pogodne dni, a bogate w elementy place zabaw są bezpieczne dla najmłodszych mieszkańców. Dodatkowo mają przystępne połączenia komunikacyjne. Otaczająca domy infrastruktura musi być konkurencyjna, bo inaczej taka nieruchomość się nie sprzeda. Stąd też są one zwykle otoczone sklepami, przedszkolami. Klienci muszą mieć wrażenie, że w każde miejsce jest blisko. Czyli większość tego, co konieczne aby żyć dobrze.

Gdańsk to przykładowe miejsce, w którym dobrze przeanalizowane miejsce na inwestycje spowoduje, że obie strony będą usatysfakcjonowane z zawartej transakcji. Dzięki temu klienci będą mieli wszystko o czym marzą w zasięgu ręki: niedrogie mieszkania w cudownym mieście.