Niełatwo aktualnie dostać dobrą posadę. Wielu młodych ludzi, którzy ukończyli studia borykają się z tym problemem. Nierzadko ma miejsce, że świeżo po studiach człowiek nie pracuje bardzo długi okres czasu, albo pracuje w zawodzie, który wcale nie ma nic wspólnego z kierunkiem, jaki studiował. Źródeł tego zjawiska jest bardzo dużo. Przede wszystkim aktualnie jesteśmy w takiej sytuacji, że praktycznie każdy młody człowiek idzie na studia, w większości uczelnie są bezpłatne, chociaż pierwszy kierunek. Ponadto pracodawcy szukają tylko osoby z wyższym wykształceniem.

praca
Autor: Fabian Linzberger
Źródło: http://www.flickr.com
Dochodzi nierzadko do sytuacji, w której osoba szukająca pracownika wymaga od osoby, którą chce zatrudnić na stanowisku sprzedawcy nie tylko wyższego wykształcenia, ale również władania obcymi językami na poziomie bardzo dobrym. Wykształcenie w dzisiejszych czasach nie stanowi o czyjejś wyjątkowości, o ile nie ukończyło się dwóch, albo nawet trzech fakultetów, najlepiej z wyróżnieniem, w dodatku dobrze, aby absolwent umiał minimum dwa obce języki na poziomie bardzo dobrym i naturalnie przydało by się, aby miał już jakąś praktykę w zawodzie, nawet niezwiązanym ze studiami. Wówczas bez wątpienia znajdzie dobrze płatną pracę.

Jednak niestety nie każdy absolwent ma na tyle siły i zdolności, aby móc tak wiele dokonać. Wielokrotnie obronienie się na jednym kierunku jest trudne samo w sobie i młody absolwent kończy uczelnię wyższą bez dodatkowych sukcesów, jest w sytuacji, gdzie ciężko będzie mu dostać opłacalną posadę, a już na pewno w swoim profilu.Więcej o pracy na http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/biala-podlaska

praca
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Wyjątkiem oczywiście są studia mocno przyszłościowe jak automatyka i robotyka, informatyka, biotechnologia itp. Większość profili jednak, szczególnie humanistycznych, mimo że rozwija intelekt, umiejętność logicznego i twórczego myślenia i wiedzę o kulturze,literaturze, filozofii czy historii, nie gwarantuje szybkiego sukcesu zawodowego. Ludzie po takich studiach nierzadko są w trudnej sytuacji niejako podwójnie – pragnąc kształcić się intelektualnie muszą robić to po godzinach, ponieważ zawód jaki mogą dostać, przy czym też z trudem, to zazwyczaj zawód przedstawiciela handlowego, czy sprzedawcy, ewentualnie nauczyciela, czy bibliotekarza.

Należy mądrze przemyśleć własne priorytety przed decyzją o studiach oraz pomyśleć nad swoimi możliwościami. Warto zbadać rynek pracy. Nie wystarczy wpisać oferty pracy grodzisk mazowiecki w wyszukiwarkę, trzeba posiłkować się dobrymi wynikami badań. Być może niejeden z nas odnajdzie się lepiej wykonując na przykład zawód kucharza. Praca Jaworzno okaże się lepsza pod względem wynagrodzenia oraz pozwoli lepiej realizować swoje plany i marzenia.