Współczesny, minimalistyczny wystrój wnętrz zyskuje na popularności coraz bardziej. Już nie tylko w wielkich budynkach korporacji, ale również w naszych własnych mieszkaniach wykorzystuje się do wykańczania wnętrz materiały takie jak stal czy szkło. Nikt już nie dziwi się widząc proste betonowe konstrukcje we wnętrzach, zwłaszcza jeżeli są to lokale typu loft, do których idealnie pasuje tego typu przemysłowy styl wystroju. Nawet „zwyczajne” mieszkanie w bloku można diametralnie zmienić wykorzystując tego rodzaju stylistykę.

Nie bój się metalu i szkła

Doskonale i niezwykle nowocześnie wyglądają wszelkiego rodzaju. W zasadzie można założyć na przykład drzwi ze szkła czy szklaną balustradę w domu. Przestrzeń w jednej chwili nabierze nowoczesnego, czystego charakteru. Gdy mamy chęć na coś ekstra możemy zamówić przykładowo stół wykonany z metalu i szkła. Mamy tak gigantyczny wybór wzorów, szkło może być barwione, metal odpowiednio wyginany – naprawdę można dostać zawrotu głowy.

Panele szklane w kuchni
Autor: Colour Glass
Źródło: Colour Glass

Ci, którzy chcą pójść na całość mogą wybrać podłogi szklane rozwiązanie zwykle widywane w biurowcach, centrach handlowych, ale jeszcze stosunkowo rzadko wykorzystywane w domach. Gdy jednak chcielibyśmy wykorzystać tego typu rozwiązania nic nie stoi na przeszkodzie. Możemy także zbudować schody ze szkła. Jeśli jeszcze wymyślimy do nich odpowiednie oświetlenie będą robiły niezwykłe wrażenie. Takiego typu konstrukcja| będzie największą ozdobą wnętrza.

Spektakularny efekt

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że decydując się na szklane konstrukcje w domu decydujemy się także na regularne sprzątanie. Zacieki i kurz na szklanych elementach potrafią zepsuć cały, wspaniały efekt. Jeśli nie mamy czasu ani chęci na systematyczne czyszczenie szklanych elementów powinniśmy zdecydować się na przykład na designerskie konstrukcje metalowe. Są równie piękne, a zdecydowanie łatwiejsze w konserwacji.

Zastosowanie tak zdecydowanego designu w domu wymaga odrobiny szaleństwa i otwartości. Jeśli nie brak nam tych cech możemy wypracować niezwykle wspaniały rezultat, a nasz dom będzie urzekał gości za każdym razem, gdy przejdą przez próg.