Często odzywa się w Tobie chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz oryginalny pomysł na własną działalność?

Odważ się na prywatną działalność! Tym bardziej, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą być pewni wsparcia pod względem wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu – urzędy pracy oferują dotacje na rozpoczęcie działalności. A może prowadzisz już własną firmę budowlaną, i chcesz się bardziej rozwinąć? Fundusze unijne na rozwój firmy to szansa dla tych, którzy mają cel by powołać do życia działalność gospodarczą lub chcą modernizacji już istniejącego biznesu, jednak nie mają na ten cel wystarczająco dużo własnych funduszy. Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom idee własnego biznesu.
Wózek widłowy w hali magazynowej
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie rynek budowlany głównie funkcjonuje na zasadzie zleceń i przetargów budowlanych. Niestety, wymagania są bardzo wysokie, i nie każda firma ma problem z „przebiciem się” na rynku pracy. Firmy takie mogą starać się o fundusze na nowy lub używany sprzęt budowlany (np. dźwigi, kruszarka, widlak, młot pneumatyczny. W drugim przypadku, sprzęt musi mieć odpowiednie właściwości techniczne a także spełniać obowiązujące warunki. Możemy tez wykorzystywać nasz sprzęt w czasie, gdy nie prowadzimy robót, to znaczy wypożyczać nasz sprzęt, w miesiącach kiedy sami go nie używamy, za bardzo atrakcyjne stawki, jednak wciąż dla nas opłacalne. Dzięki temu zarobimy fundusze na przykład na ratę, jeżeli zakupiliśmy sprzęt na kredyt, albo jeśli pozyskaliśmy go z dotacji.

Pamiętajmy, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie zwalnia nas od wypełniania obowiązków wymaganych przez instytucję dofinansowującą. Najbardziej istotny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku dokonania zwrotu otrzymanych środków razem z odsetkami. Mimo pewnego ryzyka oraz odpowiedzialności z jaką wiąże się własna działalność coraz większa liczba osób wybiera te drogę z przekonaniem o jego sukcesie, więc…odwagi!