Schody są bardzo ważnym elementem każdego domu. Mogą być typowe, proste, mogą także zostać dobrane tak, by podkreślały charakter i wygląd wnętrza. Najważniejsze jest jednak to, by charakteryzowały się wytrzymałością. Powinny być także bezpieczne dla domowników. Jest to szczególnie istotne, gdy w domu są dzieci. Powinno się w takiej sytuacji dodatkowo zadbać, by ich bezpieczeństwo nie było zagrożone.

schody
Źródło: www.morguefile.com

Schody są niezbędnym elementem każdego domu. Mogą być „zwykłe”, proste, mogą także zostać dobrane tak, by podkreślały typ i wygląd wnętrza. Najbardziej istotne jest jednak to, by były trwałe. Muszą być także niezagrażające zdrowiu mieszkańców. Jest to szczególnie istotne, gdy w domu mieszkają dzieci. Powinno się wówczas dodatkowo zadbać, by ich zdrowie nie było narażone na niebezpieczeństwo. Każdy producent schodów posiada w swojej ofercie wyroby dopasowane do różnorakich potrzeb i wymagań klientów. Wybór tworzyw, modeli i wymiarów jest bardzo szeroki. Podobnie jak w przypadku innych elementów, wielką rolę odgrywają tu panujące trendy. Nowoczesne, nowatorskie projekty są jednak nie zawsze lepsze od tradycyjnych. Wszystko pozostaje kwestią potrzeb nabywcy.Rodzaje schodów

Schody można klasyfikować na podstawie wielu kryteriów. Przede wszystkim występują wewnętrzne, łączące ze sobą poszczególne piętra, oraz wewnętrzne – do których zaliczyć można te prowadzące do ganku. Ze względu na formę wyróżnia się schody proste (www.sd.com.pl), kręcone lub zabiegowe. Schody zabiegowe zyskują coraz większą popularność ze względu na ich wygląd. Charakteryzują się brakiem spocznika (podestu) i stopniami o różnej wielkości. Są jednak mniej wygodne niż te, w których wszystkie stopnie są jednakowe i dla niektórych osób chodzenie po nich może sprawiać trudność. Analogicznie ze schodami kręconymi, jak wiadomo im węższe stopnie, tym trudniej po nich wejść. Można wyróżnić także schody o biegu w kształcie liter C, L lub U. Ze względu na materiał można wymienić schody z drewna, metalu czy betonu.

Oferta

Przeszukując witryny internetowe pod kątem doboru odpowiedniego modelu schodów, trafia się na ogromną liczbę stron firm produkcyjnych. W każdym z dużych miast można znaleźć przynajmniej kilku większych producentów. Przykładowo fraza „schody w Krakowie” (http://www.sd.com.pl/) wpisana w Google pozwala uzyskać kilkaset tysięcy rezultatów, dotyczących sprzedaży schodów, czy też wyboru właściwego wykonawcy. Oferta jest więc bardzo rozległa; każdy może dobrać coś do swoich potrzeb. Trafny wybór pozwoli korzystać ze schodów bezpiecznie i przez długie lata bez konieczności reperacji czy rozbiórki.

Źródło: