Garaże wykonane z blachy, tzw „blaszaki” przede wszystkim kojarzą się z pomieszczeniem na parking dla samochodu – i zasadniczo taką funkcję pełnią. Jednak wiele osób używa ich również jako dodatkowe, zadaszone pomieszczenie służące do składowania rzeczy, a nawet miejsce do majsterkowania.

wejście do garażu
Autor: Blake Burkhart
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z powszechnych zastosowań jest „blaszak” zaadaptowany na urządzenia służące do obsługi gospodarstwa. Garaż blaszany z dodatkowymi drzwiami i oknami, gwarantuje nam sporą dawkę oświetlenia dziennego w środku, a jednocześnie ułatwia codzienne funkcjonowanie w nim. Zrobione na wymiar półki czy szafki pozwalają na segregację i ład gromadzonych rzeczy, zapewniając porządek i szybkie wyszukanie przedmiotów. Można w nim przechowywać właściwie wszystko, nawet zimową porą. To doskonały pomysł na zabezpieczenie narzędzi ogrodniczych czy mniejszych maszyn rolniczych stosowanych w gospodarstwie ( kosiarek,części Case do ciągników, opon itp.). Budowa garażu nie jest trudna, potrzebne jest tylko dobre gięcie blach i obróbka cnc. To nowoczesna, bardzo precyzyjna technika obróbki metali, przy której obecność operatora w procesie obrabiania metalu ogranicza się jedynie do podania materiału a następnie uruchomienia programu skrawającego. Niesamowita dokładność usługi.

Do każdego z garaży blaszanych można również podciągnąć prąd, a tym samym zorganizować w nim warsztat. Niedrogie garaże blaszane są dobrą alternatywą dla wynajmu drogich pomieszczeń. Jeżeli tylko aura udaremni nasze plany na podwórku, „blaszak” da ochronę przed deszczem i wiatrem. Stworzony według indywidualnych potrzeb pomieści wszystko, co niezbędne do majsterkowania – nawet dużych rozmiarów stoły i rozbudowane maszyny. Musimy tylko indywidualnie zaprojektować wielkość i kształt garażu blaszanego, a wtedy nie będziemy zmuszeni do zaniechania swoich pasji.

Musimy tylko pamiętać, że garaż blaszany z blachy nieocynkowanej jest poddawany działaniom czynników zewnętrznych, dlatego po jego realizacji ważne jest kupienie odpowiedniej farby, która odpowiednio zabezpieczy blachę (jednak nie ma się czym martwić, większość dzisiejszych garaży to blachy ocynkowane).