Co uczynić, gdy komputer nie spełnia już dobrze swych funkcji, sprzęt jest zdezaktualizowany, nie udaje się odpalić nowszych programów, a użytkowanie staje się coraz uciążliwsze? Ekran nie świeci tak jak dawniej albo pojawiły się w sklepach nowocześniejsze, wygodniejsze i cieńsze? Naturalnie, trzeba w takiej sytuacji dokupić lepsze części.

Zestaw komputerowy dla graczy
Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Jednak bywa tak, że dopieszczanie komputera jest już daremne, bo aktualne technologie stają się niekompatybilne wobec starszych, to znaczy, że nowszych podzespołów nie da się już dopasować do starych. Zakup nowego komputera jest wtedy nieunikniony, a stary sprzęt, jak wszystko, musi… sobie pójść.

A dokąd, pewnie spytacie? To zależy od wielu czynników. Jeśli komputer ciągle posiada jakąkolwiek wartość, zalecam skorzystać z sieciowych serwisów aukcyjnych i wystawić go na sprzedaż. Na pewno przyda się parę groszy. Tradycjonaliści mogą polegać na gazetowych ogłoszeniach drukowanych, których popularność bardzo słabnie. Od czasu do czasu znajdzie się jakieś zawiadomienie o chęci sprzedaży lub zakupu, zwykle podobne do: AAA skup złomu elektronicznego warszawa lub AAAA dobry komputer oddam tanio. Ogłoszenia papierowe odchodzą do lamusa.

Stary komputer
Autor: Easterbilby
Źródło: http://www.flickr.com

W dużych metropoliach, takich jak Wrocław, Łódź i Warszawa, skup komputerów staje się świetnym pomysłem. Zwłaszcza portale typu http://www.utylizacjaelektroniki.pl oferują oferty w wielu miejscach i po korzystnych cenach. W mniejszych polecam przejść się na organizowane przy targowiskach giełdy komputerowe, by tam spieniężyć swoje przedatowane części.

I zostaje jeszcze jedna opcja, dla osób z empatią. Pecet zawsze przyda się w sierocińcach, wiejskich szkołach. Rozejrzyjmy się, czy w okolicy nie żyje niezamożna para z dziećmi, której można podarować dla nas już bezużyteczny komputer.
Źródło: Utylizacjaelektroniki.pl