Dla większości przedsiębiorców noszących się z zamiarem założenia działalności gospodarczej, księgowość może stanowić nie lada wyzwanie. Sporządzanie deklaracji ZUS, prowadzenie podatku VAT, faktury, bilanse, rozliczenia z bankami…. Przerażony nawałem obowiązków zaczyna zastanawiać się nad zatrudnieniem prywatnej księgowej. To dobry wybór, gdyż zaufana osoba zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.

oprogramowanie
Autor: Synology
Źródło: Synology
Przekazanie spraw finansowo-księgowych i pracowniczych księgowej, odciąża nas – właścicieli od wielu obowiązków, a pozostały czas poświęcić na kierowanie i rozwój firmy. Wspomnieć należy, iż ma to znaczenie gdy mowa o mniejszych firmach, a których właściciel wypełnia większość obowiązków kierowniczych, narzekając na brak czasu spowodowany koniecznością realizowania całej masy obowiązków (sporządzenie sprawozdań, naliczenie zaliczek na podatek, naliczenie wynagrodzeń itp.). Współpraca z wykwalifikowanymi osobami umożliwia całkowicie skoncentrować się na prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Lecz bez względu na to, czy firma korzysta z pomocy firmy zewnętrznej, czy prowadzi księgowość samodzielnie, czynność wystawienia faktury, przedsiębiorca wykonuje we własnym zakresie. Aby mieć gwarancję, że dokument jest prawidłowo wystawiony, dobrze jest skorzystać z programu do faktur. Czytaj więcej: skanowanie i rozpoznawanie danych OCR

program
Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com
Taka metoda pozwala na uproszczeniu wielu czynności i wygenerowanie gotowego dokumentu w wygodnym pliku PDF, który można wysyłać do klienta z poziomu aplikacji tudzież wydrukować.
System do fakturowania to znakomity program dla mikro przedsiębiorców.
Wystawienie faktury polega na wypełnieniu prostego formularza, w którym usługodawca podaje dane sprzedawcy oraz nabywcy, numery NIP, nazwę towaru lub usługi, ceny towaru, czy kwoty oraz stawki VAT. Dodatkowo kwoty netto oraz brutto wyliczają się automatycznie po podaniu stawki podatku i ceny usługi.

System do fakturowania, to sprawne i bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu wystawianie faktur stało się szybkim i pozbawionym błędów procesem.