Kuchnia to miejsce w którym spędzamy mnóstwo czasu. To najważniejsze w domu. To tutaj jesteśmy z rodziną, rozmawiamy o naszych sprawach, czasem rozwiązujemy problemy, gościmy znajomych i oczywiście przygotowujemy smaczne rzeczy. Dlatego też oświetlenie kuchni jest bardzo ważne i trzeba je planować już na etapie remontowania mieszkania.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia jest oświetlenie sufitowe. Jednak centralne oświetlenie kuchni nie musi być jej jedynym źródłem światła. Aby nie było nudne można z nim poeksperymentować. Ciekawie wyglądają się lampy umieszczone nad stołem: dobrane do jego stylu, są dopełnieniem tej części w kuchni służącej do odbywania posiłków, a równocześnie dekoracyjnym elementem. nie zapominajmy o strefie przeznaczonej do gotowania. Powinna być jaśniutka lub przynajmniej konkretnie oświetlona. Lepiej byłoby gotując zupę nie pomylić składników. Możliwości jest dużo. Często wybierane są tradycyjne żyrandole, które potrafią dostarczyć ilość światła dostosowaną do pomieszczenia. Można także wybrać plafony, których estetyka jest nie do przecenienia. Nasilenie światła potrafią regulować kinkiety.
lampa kryształowa
Autor: Chris Hsia
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie montuje je się w łazience np. jako dodatek do lustra, ale w kuchni mogą stać się uzupełniającym oświetleniem, w zależności od naszego gustu.

Lampy kryształowe w kuchni wydawałby się z początku nie do końca nie najszczęśliwszym pomysłem. Ale dlaczego nie? Czy kuchnia nie może prezentować się stylowo? Zwłaszcza, kiedy jest centrum życia naszego mieszkania? Dlaczego nie podążać za nowatorskimi trendami i nie inwestować w świeże rozwiązania? Lampy kryształowe oferowane na polskim rynku są bardzo wysokiej jakości. Nie muszą być przy tym bardzo drogie. Szarego Nowaka stać będzie na taki wydatek. Ekskluzywne hurtownie posiadają w swojej ofercie lampy z tworzonymi na zamówienie, kryształowymi wzorami. Również w użytkowaniu tego typu oświetlenie nie jest kosztowne. Lampy kryształowe pozwalają wkręcić tradycyjne lub energooszczędne żarówki.

Oświetlenie wnętrza ma duże znaczenie, to od niego zwykle zależy nasze samopoczucie. Pozwólmy zatem nam i naszym bliskim rozkoszować się sobą w dobrze oświetlonej kuchni.