Przedsiębiorstwo Defro dzięki sporemu doświadczeniu pomaga utrzymać ciepło w dużej ilości domów. Ich piece pozwalają na oszczędność jak i na zyskanie satysfakcji korzystania. Poniżej podano wybrane modele z oferty owej marki.

Płać mniej – sposoby na oszczędzanie energii
Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT

Kocioł Defro Optima Komfort 12kW jest wykonany do palenia w pierwszej komorze materiałów palnych między innymi: węgiel, zrzynki, oraz wióry, drewno, mieszanki węgla i- co zapewnia duże możliwości. Komora paleniskowa w wyposażeniu ma szczeliny umocowane w celu czyszczenia kotła, będących jednym ze sporej liczby opcji zastosowanych w urządzeniach firmy Defro. Dzięki unikalnemu układowi kanałów do spalania kocioł zapewnia sprawność cieplną do 85 %, co jest niebywale wysokim parametrem jak na podobne opcje w tej grupie cenowej.

Następna opcjafirmy Defro to piec DEFRO Komfort Eko Standard 20kW. Jest to urządzenie ze zmechanizowanym systemem podawania opału. Dzięki innowacyjnemu palenisku o żeliwnej fasadzie a dodatkowo dużej komorze spalania piec posiada dużą sprawność grzania wynoszącą około 90 %. Nowoczesna budowa polega na tym iż element podajnika wyprodukowany został tylko z jednolitego fragmentu, co zapewnia sporą trwałość, co jest efektem zmniejszenia części będących w ruchu. Należy również podkreślić że piec wykonano z 7 mm. Stali kotłowej z izolacją, co dodatkowo zapewnia wysoką wytrzymałość towaru.

Kolejny interesujący produkt którym jest DEFRO Komfort Eko Lux 35kW (oferta)charakteryzuje się minimalną liczbą złączeń spawalniczych dając pewność większą wytrzymałość, czym zmniejsza spadek ciepła. Jako nowość marka Defro dodała dodatkowy czujnik pozycji klapy zasobnika paliwa, cozwieksza brak ryzyka i wpływa mniejszą ilość zużywanego materiału spalanego. Przedsiebiorstwo daje opcję 5 lat gwarancji.

kocioł Defro EKR jest stalowym piecem użytkującym wegiel kamienny. Jego elementem jest bowiem w ruchomy podajnik opału oraz drugą komorę spalania, co gwarantuje sporą skuteczność. Posiada niewielkie gabaryty, co sprawdzi się do pomieszczeniu o niewielkiej wielkości. Komora umiejscowiona na górze przeznaczona jest do palenia w trybie manualnym.