Robienie różnych konstrukcji w drewnie i metalu to świetne hobby, które umożliwia rozwinięcie umiejętności zręcznościowych, przestrzennych oraz szczególnie oddziałuje na polepszenie wyobraźni, a więc i również na IQ. Jeżeli planujesz stworzenie prywatnego warsztatu przydomowego, w tym tekście znajduje się lista praktycznych narzędzi, jakie trzeba zdobyć.

Majsterkowanie w różnych surowcach to fantastyczne zajęcie, które umożliwia rozwinięcie umiejętności manualnych, przestrzennych oraz mocno oddziałuje na zwiększenie wyobraźni, a więc i również na inteligencję. O ile planujesz wybudowanie małego warsztatu do majsterkowania, w tym artykule jest lista podstawowych narzędzi, jakie powinieneś mieć.

Młotek z zestawem gwoździ

Nowy Dremel TRIO to kompaktowe, lekkie i wydajne narzędzie.
Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Tego podstawowego sprzętu z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Trzeba kupić młotek z gumową rączką, dzięki czemu nie wyśliźnie się z ręki w czasie pracy. Zawsze w lokum warto posiadać spory zapas gwoździ wszelkiego typu.

Stół do pracy
Najistotniejszy element. To na nim będziesz pracować. Taki stół powinien mieć imadło oraz uchwyty, w których wbudujesz innego przeznaczenia narzędzia do skrawania surowców. Stół powinien być dopasowany do twojej postury, wymiarów warsztatu oraz robot, jakie będziesz na nim uskuteczniać. Jeżeli masz nieco środków do wyłożenia, możesz zamówić wyprodukowanie stołu pod twoje wytyczne bezpośredni u fabrykanta. Stoły warsztatowe (więcej) to podstawa majsterkowania w domowym warsztacie.

Pilarki
Bardzo praktyczne urządzenia, które pozwalają na skuteczną obróbkę drewna, bez potrzeby używania klasycznej piły. Należy nabyć trwałe brzeszczoty do pilarek, które nie złamią się w trakcie pracy.

Strugi
Następne kluczowe urządzenie, które umożliwia wygodną pracę z drewnem. Niezbędny element w każdym dobrym warsztacie. Warto kupić sprzęt, który posiada antypoślizgowy uchwyt.

Zakrętarki udarowe

narzędzia
Autor: Classen
Źródło: http://www.classen.com.pl

Przydatne narzędzie, które uczyni, że nie będzie więcej kłopotów przy wkręcaniu śrub.

Komplet mniejszych narzędzi
Zaopatrz się w dobrą do przenoszenia skrzynkę, w której będziesz trzymał różnorakie drobniejsze sprzęty. Muszą być tam takie narzędzia, jak nożyce i tym podobne pomoce. Prawdziwy majsterkowicz będzie pamiętać również o szlifierce i polerce (Szlifierki i polerki Bosch).

Pamiętaj o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy!
Nie ma znaczenia, w którym miejscu pracujesz – zawsze musisz przestrzegać fundamentalnych zasad. Jeśli więc zajmujesz się czasami spawaniem materiałów, za każdym razem miej maskę ochronną. W trakcie roboty nad heblowaniem drewna, kiedy w powietrzu fruwa dużo drzazg, nakładaj na twarz gogle ochronne.

Źródło: Enarzedziownia.pl