Każdy z nas, kto kiedyś miał do czynienia z kierowaniem pojazdem mechanicznym w złych warunkach pogodowych wie, że pewna jazda w tego typu warunkach, bez specjalistycznego wyposażenia samochodu jest praktycznie niemożliwa. Grudzień jest okresem ogromnie niebezpiecznym pod tym względem, jednakże jeżeli dobrze się do jazdy przygotujemy, możemy przetrwać ją bez uszczerbku na własnym zdrowiu i stanie technicznym naszego auta.

Samochód, opony
Autor: iStock
Źródło: iStock

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z prowadzeniem auta w niesprzyjających warunkach atmosferycznych wie, że bezpieczna jazda w tego typu warunkach, bez specjalistycznego wyposażenia jest ogólnie rzecz biorąc niemożliwa. Styczeń jest czasem ogromnie newralgicznym pod tym względem, jednak jeśli odpowiednio się do niej przygotujemy, możemy przetrwać ją bez szkody na naszym zdrowiu i stanie technicznym naszego pojazdu.

Bezpieczna i rozważna jazda to gwarant bezpieczeństwa w trasie. Jednakże w trudnych warunkach atmosferycznych, szczególnie na jezdni na której jest lód nawet najbardziej doświadczeni kierowcy mogą mieć problemy z opanowaniem samochodu przy gwałtownym hamowaniu lub wymuszonym manewrze. Wszystkie testy udowadniają, że auta wyposażone w opony zimowe na www.netcar.pl mają ok. 15 % lepszą stabilność i sterowność na oszronionej jezdni, niż pojazdy które opon zimowych nie mają zamontowanych. Dodatkowo muszę wspomnieć o tym, że opony multisezonowe nie są tak dobre jak opony zimowe – zachowują się w prawdzie znacznie lepiej niż opony letnie, jednak w kontrolowanych warunkach atmosferycznych i takim samym czasie używania na drodze, degenerują się szybciej w porównaniu do zimowych, przez co są mniej bezpieczne. Na ekstremalne warunki dobrze by było doposażyć swoje auto w łańcuchy na opony zimowe. Przyczepność pojazdów z łańcuchami jest praktycznie taka sama, jak na nieoblodzonym asfalcie. Trzeba jednak pamiętać, że nie możemy wykorzystywać łańcuchów na drogach miejskich. Tak przygotowani możemy wyruszać w najdalsze trasy, i żadne mrozy nie będą problemem.

Jakiej marki zimowe opony z netcar.pl są najlepsze?W ostatnich czasach są popularne opony krajowych firm, takich jak kojarzona z reklam sprzed kilku lat Dębica. Opony zimowe Dębica odznaczają się dobrze zaprojektowanym bieżnikiem, przez co wyprowadzają wodę niemal trzydzieści procent szybciej niż podobnej klasy opony konkurencji. Myśl techniczna polskich inżynierów nadal jest w światowej czołówce, nawet zachodni producenci opon tacy jak Continental czy Michelin są bardzo zainteresowani zakupem patentu na opony od Dębicy.

Źródło: Netcar