Popularnym urządzeniem chwytnym jest podciśnieniowe zawiesie octopus. Zawiesie tego typu może być montowane na haku dowolnego dźwigu. Na zawiesiu znajduje się wytwornica podciśnienia, która jest zasilana elektrycznie, co sprawia, że koszt wytworzonej w ten sposób próżni jest niższy niż w przypadku pomp zasilanych pneumatycznie. Elektromechanika zdecydowanie tutaj pokonuje pneumatykę i pozwala na spore oszczędności. Urządzenie to stosuje się przy transporcie bliskim różnego rodzaju blach, wypalarkach plazmowych czy laserowych lub waterjetach w procesach gięcia, cięcia wypalania czy znakowania.

Zawiesie próżniowe
Źródło: http://www.arapneumatik.pl
Popularnym urządzeniem chwytnym jest podciśnieniowe zawiesie octopus. Zawiesie tego typu może być montowane na haku dowolnego dźwigu. Na zawiesiu wmontowana jest wytwornica podciśnienia, która jest zasilana pradem, co sprawia, że koszt wytworzonej w ten sposób próżni jest niższy niż w przypadku pomp zasilanych pneumatycznie. Elektromechanika zobacz tu) gładko tutaj pokonuje pneumatykę i pozwala na spore oszczędności. Urządzenie to może znaleźć zastosowanie przy transporcie bliskim rozmaitych blach, wypalarkach plazmowych czy laserowych lub waterjetach w procesach gięcia, cięcia wypalania czy znakowania.

http://www.arapneumatik.pl/

Zaletą tego urządzenia jest to, że może ono chwytać blachy różnego rodzaju. Mogą być one zarówno suche, jak i naolejone, wykonane z różnego materiału, cienkie lub profilowane. Przemieszczany materiał na zawiesiu octopus można mocować i odmocować sprawnie i szybko, co sprawia, że łatwo obsłuży je jedna osoba. Przyczynia się to do znacznej obniżki kosztów transportu bliskiego, a także do zwiększenia bezpieczeństwa produktu w czasie transportu.

Innym typem produktów oferowanych przez tak renomowanych producentów, jak Parker Hannifin, jest pneumatyka (www.arapneumatik.pl/k-2-pneumatyka) ze stali nierdzewnej. Są to różnego rodzaju siłowniki dedykowane do pracy w określonych gałęziach przemysłu, często w ekstremalnych warunkach, stacje przygotowania powietrza, amortyzatory przemysłowe czy sprężyny gazowe. Siłowniki hydrauliczne wykorzystywane sa choćby w takich urządzeniach, jak przepustnice, stosowane do spustu wagi cementu i montowane w silosach. Warunki, w jakich pracują te urządzenia, są często ekstremalne i muszą być spełnione normy najwyższej jakości wykonania.

inną grupą produktów są siłowniki hydrauliczne stosowane w dużej mierze w motoryzacji, przez producentów nadwozi i naczep. Producentów i dystrybutorów różnego rodzaju siłowników, wykorzystywanych do rozmaitych celów, jest w Polsce bardzo wielu.

Źródło: