Jednym z urządzeń chwytnych jest podciśnieniowe zawiesie octopus. Zawiesie tego typu może być montowane na haku dowolnego dźwigu. Na zawiesiu znajduje się wytwornica podciśnienia, która jest zasilana elektrycznie, co powoduje, że koszt wytworzonej w ten sposób próżni ulega obniżeniu w odróżnieniu od pomp zasilanych pneumatycznie. Elektromechanika zdecydowanie tutaj wygrywa z pneumatyką i zapewnia spore oszczędności. Urządzenie to stosuje się przy transporcie bliskim różnego rodzaju blach, wypalarkach plazmowych czy laserowych lub waterjetach w procesach gięcia, cięcia wypalania czy znakowania.

Zaletą tego urządzenia jest to, że potrafi ono chwytać blachy różnego rodzaju. Mogą być one zarówno suche, jak i naolejone, wykonane z różnego materiału, cienkie lub profilowane. Ładunek na zawiesiu octopus można mocować i odmocować sprawnie i szybko, co powoduje, że łatwo obsłuży je jedna osoba. Przyczynia się to do znacznej obniżki kosztów transportu bliskiego, a także wzrost bezpieczeństwa produktu podczas transportu.

Siłowniki pneumatyczne są niezastąpione w różnych halach. Poza nimi ważna jest również aparatura przemysłowa (http://pneuma.pl/category-pl/spusty-kondensatu/6/). Przeróżne narzędzia pneumatyczne są wykorzystywane także na taśmach produkcyjnych. Umożliwia to o wiele zmniejszenie kosztów, ponieważ narzędzia mają dużą siłę. Dzięki pneumatyce możemy zmechanizować pracę transportu. Wiertarki pneumatyczne są bardziej wydajne niż elektryczne. Narzędzia tego typu są fajne w domowych pracach. Jednak przy korzystaniu z nich należy być ostrożnym i zapoznać się wytycznymi dotyczącymi użytkowania.

Jedne z najlepszych elementów, zgodnych z najwyższymi standardami proponuje producent Parker (www.pneuma.pl/product-pl/doprezacze-tlokowe-hpc-booster-10-40/26/). Można je stosować z całą odpowiedzialnością. Technika wykorzystywania energii sprężonego powietrza jest popularna i na pewno z czasem, stosujących ją przedsiębiorstw będzie jeszcze więcej.
Źródło: