Planujemy swój ogród, sadzimy w nim przeróżnego typu kwiatki oraz drzewka, i równocześnie przykładamy wielkich sił, by prezentowały się one jak najwspanialej. Żeby posiadały odpowiednio wiele miejsca, to zostawiamy dookoła pni wolną przestrzeń, gdzie nie rośnie trawa, tak aby nic nie wybierało z ziemi składników odżywczych. Oraz jesteśmy zadowoleni do chwili, kiedy nie pada, nie wieje, gdy piach z tego miejsca nie zaczyna padać na trawę, lub kiedy nie zauważamy, że mniejsze zwierzęta starają się kopać w tym piachu pod drzewkami.

Ogrodowe oczko
Autor: jpopesku1
Źródło: www.flickr.com
Drobny żwir zamiast piachu to naprawdę świetny pomysł
Jeśli nie chcemy, aby ten piach wciąż był rozdmuchiwany, albo rozkopywany, to bez wątpienia powinniśmy się zastanowić, czy to miejsce nie wysypać specjalnym żwirkiem. Takie coś to otoczaki w ogrodzie, które mają jednakową wielkość i są niewielkimi kamykami, a więc bez wątpienia nie będą się co chwilę przemieszczały na wietrze oraz zasypywały nam trawnika. W dodatku fantastyczne w tym wszystkim jest to, że wykorzystując je posiadamy także pewność, iż korzenie, jak i sama kora naszego drzewka jest właściwie ochraniana przed mniejszymi gryzoniami, które do tej pory chciały się tam podkopać.

Świetnie to wygląda z większej odległości
Warto sobie też wydawać sprawę z tego, że jest to równocześnie też niesamowita ozdoba. Rozsypane kamyczki mają szanse mieć jeden kolor, lecz mogą również być różnokolorowe, dzięki czemu nasz ogród nieprawdopodobnie zyska na własnym wyglądzie. Wszystko będzie się przedstawiało na pewno wspaniale, a co się z tym wiąże, możemy być przekonani, iż zachowany też będzie całkowity porządek, jaki musimy mieć w ogrodzie.

To wcale nie jest drogie rozwiązanie
Jeśli obawiamy się, że na nasz duży ogród musielibyśmy przeznaczyć nazbyt sporo finansów, aby obłożyć go takimi kamyczkami, to z pewnością musimy zaznaczyć, że nic mocniej mylnego. Żwirek ten, chociaż niesamowicie ładny i nieprawdopodobnie funkcjonalny jednocześnie jest dość opłacalny, a co się z tym łączy, każdy ma szanse sobie pozwolić na to, żeby nasypać go dookoła swoich roślin, tak by zaznaczyć je oraz powodować, że nie będą one znikały wśród trawy, tylko wciąż będą wspaniale pokazane – czytaj więcej na kohut-kamien.pl.