Kredyty są produktem, który w obecnych czasach jest chętnie preferowany przez klientów. Jest to swego rodzaju zapomoga, udzielana zazwyczaj w bankach. Kredyty najczęściej dotyczą wyższych kwot niż przykładowo pożyczki i brane są na inny czas. Istnieją różnorodne powody, dla których klienci zaciągają kredyt. Nagminnie występującym jest przykładowo chęć zakupu lub zbudowania własnego domu. Jak wielu ludzi się przekonało przedsięwzięcie takie wymaga wielkiego nakładu i czasu i finansów.

pieniądze w portfelu
Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Kredyty są bardzo przydatne w tego rodzaju sytuacjach. Ponadto duża liczba osób tą metodą otrzymuje pieniądze na zagraniczne wyjazdy, wakacyjne i nie tylko. Ostatnio dość popularne jest również zaciąganie kredytu na urządzenie ślubu i uroczystości weselnej. Kredyt gotówkowy (tu dowiesz się więcej: http://www.bgz.pl/dla_ciebie/kredyty_pozyczki/pozyczka_gotowkowa.html) może więc przydać się na wiele różnorodnych celów.

Kto jest w stanie wziąć kredyt?
Co najważniejsze kredyty są usługą dostępną wyłącznie klientom indywidualnym, którzy osiągnęli pełnoletniość. Zasadniczym warunkiem, jaki należy spełnić, by być w stanie taką zapomogę otrzymać, jest posiadanie stałego dochodu za pracę zarobkową lub z innego źródła. Istotne jest również, aby móc ten zarobek udowodnić, na przykład poprzez pokazanie historii wpływów na konto bankowe. Oprócz tego liczba założeń, które powinno się spełnić, by być w stanie dostać kredyt, zależy w dużej mierze od kwoty kredytu, a także jego typu. Tak zwana zdolność kredytowa jest więc pojęciem bardzo szerokim i może obejmować różnorodne warunki. W każdym przypadku jednak konieczne jest złożenie stosownych dokumentów i oczekiwanie na decyzję.

Specjalne formy kredytów
Na rynku usług bankowych dostępnych jest sporo kredytów o niestandardowym charakterze i właściwościach. Charakter ten może na przykład dotyczyć grupy, do której usługa jest kierowana. Występują zatem kredyty studenckie, które brane są przykładowo na konto nauki na studiach czy zakupu własnego lokalu. Oprócz tego dostępne są również kredyty hipoteczne, które udzielane są pod zastaw na przykład domów. W przypadku ludzi, którzy zadłużyli się w wielu różnych instytucjach, dobrym rozwiązaniem będzie wybór kredytu konsolidacyjnego. Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń (bgz.pl) to usługa, dzięki której można zamienić wiele długów na jeden, o mniejszych ratach i w jednej instytucji.