Szukanie dobrze płatnej pracy to obecnie nie lada sztuka. Zanim wyślemy swoją aplikację na wybrane stanowisko, powinniśmy szczegółowo zapoznać się z wymaganiami firmy, która dała ogłoszenie. Po pierwsze ułatwi nam to napisanie najlepiej dopasowanego do profilu firmy CV, po drugie warto sprawdzić, jaką metodę rekrutacji wykorzystuje konkretna firma.

praca
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy mamy niezbędne informacje, to możemy sprawdzić, czy w rzeczywistości posiadamy umiejętności, których wymaga pracodawca.Jednakże nie rezygnujmy, jeżeli nie całkiem odpowiadamy profilowi najlepszego pracownika . Oprócz ukończenia studiów wyższych i historii kariery, liczą się też kompetencje miękkie, takie jak umiejętność pracy w zespole, itp.

Jeśli szukamy ofert pod hasłem: praca Ciechanów, to możemy oczekiwać bardziej klasycznych modeli rekrutacji, ponieważ nawet dobrze znany Browar Ciechan, zapewne największy pracodawca w regionie, jest rodzimą firmą tradycyjną. Jeśli ubiegalibyśmy się o pracę w tego rodzaju zakładzie, możemy oczekiwać raczej rozmowy kwalifikacyjnej.
W dużych przedsiębiorstwach, na terenie Warszawy czy Poznania, coraz częściej organizuje się tzw. Assesment Center.

praca
Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to metoda, która pozwala na właściwą ocenę uczestnika oraz przewidywanie poziomu jego efektywności na wybranym stanowisku, o które się ubiega. Z reguły przez samych uczestników sesji metoda ta uznawana jest za bardziej obiektywną. Wynika to głównie z samej konstrukcji metody AC. Na Assesment Center wszyscy uczestnicy mają takie same zadania. Są oni również oceniani według takich samych kryteriów

Wykorzystanie tej metody ma również korzystny wpływ na budowanie wizerunku firmy na rynku pracy. Pracownicy zazwyczaj doceniają obiektywizm, natomiast kandydaci – wysokie standardy firmy. W przypadku gdy proces rekrutacji ukończy się dla nich bez sukcesów, są radzi z faktu, że dostają konkretną informację zwrotną na temat swoich umiejętności. Firmy, które organizują sesje AC, ponad to udzielają informacji zwrotnych są odbierane jako bardziej wiarygodne, a także, jak również mające lepszy potencjał rozwojowy.

Tutaj więcej: http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/piekary-slaskie