Bardzo często w tych ciężkich czasach jedyną drogą na dobrą posadę jest otworzenie własnego biznesu. Swoje firmy zakłada mnóstwo rodaków. Widzą w tym szansę na dobry zarobek, a także na działanie na własnych regułach. Choć nie jest to droga usłana różami- nasze ustawodawstwo w dalszym ciągu nie jest zbyt łaskawe dla małych i średnich przedsiębiorców- to przy odrobinie szczęścia oraz mozolnej, systematycznej pracy można odnieść sukces.

sklep
Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International
W pierwszej kolejności, powinniśmy posiadać niepowtarzalny produkt, który zainteresuje potencjalnego klienta. Następnie, należy zrobić jak najwięcej, by tego klienta przy sobie utrzymać. Czasami nawet doskonały produkt, który doskonale trafia w potrzeby klientów, nie wystarcza. Zobacz co to nieuczciwa konkurencja. Żyjemy w kulturze obrazkowej, stąd też tak ważne w handlu okazują się znaki towarowe. Są to chronione prawnie, oryginalne szczegóły, które odróżniają nasz towar na tle konkurencji. Oryginalny logotyp jest bardzo ważnym czynnikiem, który ma wpływ na rozpoznawalność naszego produktu. Można przytoczyć w tym miejscu historię Coca Coli, czy Disney’a. Tych znaków nie pomylimy z niczym innym na świecie. Bazując na właściwym logo planuje się potem kampanię reklamową.

W rejestracji własnego logotypu we odpowiednim urzędzie mogą pomóc nam http://www.jwp.pl/onas/onas.html. Są to fachowcy, którzy mają duże doświadczenie w sprawach własności przemysłowej i zapewniają każdą pomoc prawną. Można się do nich zgłosić, jeśli chcemy zastrzec własny wzór przemysłowy, który określa unikalny wygląd naszego produktu.

Pomagają także w sprawach spornych, kiedy zamierzamy zgłosić sprawę w ręce sądu. Do nich także powinniśmy się zgłosić, kiedy pragniemy opatentować oryginalny wynalazek. Powstaje ich w Polsce każdego roku bardzo dużo, jednakże przez olbrzymią biurokrację, wyjątkowo długo trzeba oczekiwać na rejestrację. Patrz prawo ochronne na znak towarowy. Dlatego, aby mieć gwarancję, że nasza dokumentacja będzie dobrze wypełniona, powinniśmy pójść do najlepszej kancelarii patentowej, która pomoże nam z tym problemem.