Z pewnością wielu z was wspomina, jak w dzieciństwie rżnęło się w piłkę nożną na twardych boiskach. Niestety, czasy komuny nie były czasem, gdy architekci szanowali wygodę i bezpieczeństwo uczniów.

Argumentemna to były boiska do piłki wykonane z szarego betonu. Dzieci kiereszowały na betonie nogi i silnie ścierały sobie skórę. Całe szczęście od dawna się z tym totalnym absurdem walczy. Dawne szkolne miejsca do gry są restaurowane, a nowe projektowane w dobry sposób. Głośne rządowe Orliki pokrywa albo rzeczywista trawa, albo poliuretanowe nawierzchnie na place zabaw. To nowoczesna technologia, która daje użytkownikom komfort użytkowania (dzięki wielkiej sprężystości i miękkości) oraz potrafi wytrwać przez lata, w odróżnieniu od niszczącego się betonu. Zmieniające się warunki atmosferyczne niewiele zaszkodzą poliuretanowi.
Klej do drewna Woodfix D3 firmy Den Braven doskonale sprawdza się podczas drobnych napraw czy montażu mebli
Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven

Nawierzchnie poliuretanowe w współczesnej Polsce tworzą nie wyłącznie boiska szkolne, lecz także korty tenisowe i bieżnie lekkoatletyczne. Stosuje się je także przy konstruowaniu placów zabaw dla dzieci. To oznacza, że opiekunowie nie muszą się lękać, że ich dziecko boleśnie połamie się w czasie zabawy na drabinkach.

W Polsce dostępny jest klej do drewna, który jest skonstruowany z identycznego surowca, co nawierzchnie poliuretanowe. Cechuje się mocną przylepnością i trwałością. Ale jego najistotniejszą cechą jest uniwersalność, ponieważ można go stosować do sklejania ze sobą różnorakich surowców. Klej do drewna efektywnie zastąpi długotrwałe przybijanie młotkiem. Brak konieczności machania młotkiem powoduje, że różne konieczne naprawy w mieszkaniu okazują się banalnym i przyjemnym zajęciem, z którym da sobie radę nawet kobieta. Obok reperowania i majsterkowania, kleje do drewna tego typu świetnie nadają się do uszczelniania. Przydadzą się, gdy wbudowujesz okna bądź framugi.