Mnóstwo przedsiębiorstw zajmuje się całkowitym wyposażeniem biur, magazynów czy też sklepów regały magazynowe które używane są do składowania rozmaitego rodzaju produktów oraz inne akcesoria. Przedsiębiorstwa te starają się, aby ich produkty były znakomitej jakości i w akceptowalnych cenach. Do zaproponowania mają też przewóz kupionego produktu do nabywcy, montaż a też projektowanie zagospodarowania pomieszczenia.

magazyn
Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl
Jednym z takich produktów są regały magazynowe. Polecane są one osobą, które pragną w maksymalny sposób spożytkować pomieszczenie ustalone na archiwum. Inaczej regały te nazywane są regałami przesuwnymi. Dzięki nim można w prosty sposób dotrzeć do potrzebnych akt, a ich cena przechowywania w przeliczeniu na jednostkę przechowywanych akt jest bardzo mały. Dzięki temu, że regały są osłonięte przez ścianki elegancko prezentują się i można na nich zamieścić szyldy charakteryzujące zawartość przechowywanych akt.

Natomiast dla pomieszczeń, w których produkt magazynowany jest na paletach bardzo dobrym rozstrzygnięciem są regały paletowe. Umożliwiają one nietrudny dostęp do towaru, a dzięki temu, że jedna paleta zajmuje jedno miejsce paletowe można bezproblemowo pilnować stan magazynu. Jeżeli chodzi o wymiary tych regałów to są one zależne od trzech rzeczy: od rodzaju wózków podnośnikowych, towaru oraz od wielkości magazynu. Na ogół są to regały ocynkowane bądź pomalowane proszkowo, ale na prośbę klienta mogą być stworzone ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej.

termoizolacje
Autor: Baumit

Oprócz powyżej opisanych regałów firmy te w swojej ofercie mają też między innymi rusztowania aluminiowe. Dzięki swojej małej wadze możne je stosować tam gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia podłogi przez znaczny ucisk. Są one ekspresowe i proste w montażu.

Niestety ze względu na znaczna cenę są one sporadycznie nabywane w Polsce. Ich koszt zazwyczaj jest dwa razy droższy od rusztowania stalowego ocynkowanego. Aczkolwiek 100 procent rusztowań przejezdnych na rynku to rusztowania aluminiowe, ponieważ na kółkach może być wyłącznie rusztowanie lekkie. Wadą takiego rusztowania jest to, że zostawione bez nadzoru błyskawicznie znika ze względu na cenę aluminium w skupie złomu.