Budując lub remontując nawierzchnie sportowe, trzeba zwracać uwagę na to, że spełniały swoje zadanie i były bezpieczne, podczas ich używania. nie mają prawa się też ścierać. Sportowiec nie może doznać przez jej wadliwą konstrukcję żadnej kontuzji.

Interchemol S.A.
Źródło: www.interchemol.com.pl

Każda nawierzchnia sportowa (np. http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/do-hal-sportowych-i-sal-gimnastycznych) bardzo się od siebie różni, ze względu na potrzebę trenowania wszelakich dziedzin sportu. Na przykład są podłogi syntetyczne, wykorzystywane przy konstrukcji sal gimnastycznych na przykład w szkołach lub ośrodkach sportowych. W przypadku budowy parkietu sportowego trzeba wiedzieć, aby zapewniał wysoki poziom płaszczyznowego wyciszenia energii uderzeniowej. Są także nawierzchnie zewnętrzne rodzaju murawa, które muszą być wykonane w taki sposób, by nie ulegały pod naciskiem czynników zewnętrznych. A także w wyniku przewrócenia się jej struktura nie powodowała skaleczeń.

Do klejenia podłoży oraz wielowarstwowych elementów konstrukcji przydatny będzie klej poliuretanowy. Jest to szybkoschnący klej o beżowej konsystencji, który przede wszystkim charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na czynniki mechaniczne. Ma bardzo dobre właściwości wypełniające. Twardnieje około 24 godzin i jest wytrzymały na wysokie temperatury. Świetnie nadaje się do klejenia drewna oraz materiałów o drewnianej strukturze np.: drzwi, schody.

Skleja również różne konstrukcje ogrodowe. Klej poliuretanowy (np. http://www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe) sklei także części metalowe, aluminiowe, miedziane lub też stali nierdzewnej oraz narzędzia zrobione z kamienia sztucznego i naturalnego. Sklei ze sobą równieżnienaturalne czy też materiały izolacyjne.Tubka takiego kleju wytrzymuje bardzo długo i nie posiada żrących i niebezpiecznych rozpuszczalników. Jest dostępny w każdym sklepie z wyposażeniem remontowym.