Sprzątanie hal produkcyjnych i magazynowych to obecnie wyzwanie dla profesjonalistów. W niepamięć odeszły czasy, gdy po wyposażonych w nowoczesny sprzęt halach produkcyjnych błąkała się sprzątaczka z mopem. W grę wchodzi nie tylko mycie i zamiatanie, ale również impregnacja powierzchni hal lub usuwanie opornych do usunięcia plam ze smarów, olejów lub innych substancji chemicznych. Bardzo często w ciągu kilkunastu godzin trzeba wyczyścić nawet 1000 metrów kwadratowych powierzchni. W magazynach również trzeba zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa.

loft
Autor: lirumlar
Źródło: http://www.flickr.com/

Oprócz typowych metod, mających na celu czyszczenie magazynów, wielu usługodowaców oferuje nowoczesne metody przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu do sprzątania (na temat). Przykładem tego są specjalistyczne odkurzacze, polerki obrotowe, szorowarki, automaty do mycia posadzek, myjki ciśnieniowe lub parownice, czyszczące suchą parą, specjalne worki do odkurzaczy (Worki do odkurzaczy). Tego typu sprzęt pozwala na ekologiczne czyszczenie hal, oszczędzając w sposób znaczący wodę i detergenty. Nowoczesne firmy oferujące sprzątanie magazynów, używają tylko atestowanych środków chemicznych, przyjaznych dla środowiska.

Profesjonalne firmy mają w swej ofercie nie tylko sprzątanie hal czy magazynów, ale także nowoczesne technologie mające na celu sprzątanie obiektów użyteczności publicznej, mycie elewacji obiektów różnego przeznaczenia, obsługę flot samochodowych z dojazdem do klienta, dezynfekcji i sterylizacji, sprzątanie interwencyjne, audyty czystości, czyszczenie sprzętu ciężkiego. Sprzątanie magazynów to nie tylko doprowadzenie do czystości powierzchni poziomych. nowoczesne firmy mają w swej ofercie również usuwanie brudu z włączników elektrycznych, kontaktów, gaśnic, rur, usuwanie różnego typu zabrudzeń z podłóg, recycling odpadów, także niebezpiecznych dla środowiska, mycie i konserwację wewnętrznych urządzeń i mebli itp..

Często stajemy przed koniecznością sprzątania po remontach, takie usługi również świadczą profesjonaliści w tej dziedzinie. Wywożą gruz oraz inne śmieci, które zalegają na sprzątanym terenie. Doprowadzają do porządku posadzki przemysłowe, myją posadzki betonowe, doczyszczają posadzki żywiczne.

Zakres prac jest szeroki i zależy od indywidualnych potrzeb klienta, więc każdy wykonawca wzbogaca swoją ofertę o nowe usługi. Dlatego ta dziedzina usług rozwija się w bardzo szybko.