Zwykłym ludziom wielce trudno dać radę bez Internetu, no a co dopiero firmom? Wiadomo: ciężko wytrzymać w świecie biznesu bez ciągłego dostępu do globalnej wioski. Świetnie, że ostatnimi czasy sytuacja jest taka, iż o bardzo szybki net wcale nie jest za trudno. Co prawda nadal nie jesteśmy Japonią, państwem gdzie transfery są bardzo wysokie, lecz na szczęście wcale nie jest tak źle. Który Internet zwłaszcza warto zalecić typowej polskiej firmie? Jeżeli liczba stanowisk w firmie jest znaczna, prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest bezprzewodowa sieć. Pamiętajmy, że bądź co bądź bezprzewodowy Internet to wiele zalet. Postarajmy się trochę zastanowić się na temat Internetu w akurat naszej firmie.

przykładowy modem
Autor: Beau Giles
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku należy ponownie to podkreślić: bez dwóch zdań internet bezprzewodowy dla firm jest najbardziej wskazaną możliwością. Te kable są denerwujące, a więc nie ma większego sensu zawalać pokoi biurowych niepotrzebnymi kablami. Zapewne niektórzy z nas zakładają bardzo pesymistycznie, że bezprzewodowa sieć jest o wiele wolniejsza. Jednak tak nigdy nie można postrzegać właśnie Netu bezprzewodowego. Prawda jest taka, że jakby nie patrzeć nie jest wolniej, co do tego ciężko miewać najmniejszych wątpliwości!

A nawet jeśli jakiś internauta w dalszym ciągu nie bardzo dowierza w szybkość Internetu bezprzewodowego, niech przetestuje szybkość, nic wielce skomplikowanego. W bardzo dużym błędzie są przedsiębiorcy, którzy sądzą, że automatycznie łącza biznesowe są sporo bardziej znaczącym wydatkiem. Niby transfer musi być pokaźny, bo łącze będzie dzielone na większą ilość użytkowników, ale i tak jakiś mega koszt to nie powinien być. Chyba, że będziemy mieli jakiegoś pecha, czyli podpiszemy mega złą dla naszej firmy umowę.

A więc właśnie akurat bezprzewodowe łącze z Siecią jest najbardziej wskazaną opcją. Niby Internet na kablu nie jest taki bardzo zły, ale pamiętajmy jedno: cała nasza firma będzie konkretniej działała, jeśli właśnie Internet będzie całkowicie bezprzewodowy. A więc czy już wszystko jest jasne na temat Internetu bezprzewodowego?