Nie ma znaczenia czy firma, którą prowadzimy jest niewielka, czy średnia trzeba i tak zwracać uwagę na działanie sieci komputerowej. Nawet jeżeli nie planujemy tworzyć firmowej sieci, a jedynie zaprojektować stronę internetową, warto rozejrzeć się w ofercie i kupić serwer.

Komputeryzacja firmy
Autor: Tim Peacock
Źródło: http://www.flickr.com

Który serwer wybrać?

Większość największych korporacji informatycznych oferuje serwery. Nie przerażajmy się markami, tak w zasadzie najwięksi gracze mają w ofercie nie tylko rozbudowane i drogie rozwiązania, lecz także takie, na które i niewielką firmę stać.

Warto dowiedzieć się choćby jakiego rodzaju serwery HP oferuje. To firma, która zapewnia nam najwyższą jakość, niezależnie od tego jak rozbudowany serwer planujemy kupić. Warto wiedzieć, że jakiś czas wstecz korporacja HP przejęła 3Com – firmę, która specjalizuje się w wytwarzaniu elementów wykorzystywanych do budowania sieci komputerowych. Jeżeli zatem chcemy zbudować sieć w swojej firmie, możemy znaleźć kompleksowe rozwiązanie od HP.

Technologie
Autor: Cindy Sue Causey
Źródło: http://www.flickr.com

Gigant dla małych firm

Innym wielkim graczem, który też otworzył się z ofertą do niewielkich firm jest IBM. Jest to firma stawiająca na indywidualne rozwiązania, zdając sobie sprawę, że w niewielkich przedsiębiorstwach infrastruktura IT regularnie się zmienia, rozwija. Serwery IBM są tak zbudowane, by ta elastyczność nie stanowiła problemu i aby wspomagać rozwój każdego niewielkiego przedsiębiorstwa.

Administrator sieci

Jeżeli mamy tego typu, małą firmę i sami nie znamy się na IT, warto zatrudnić specjalistę w zakresie zarządzania sieciami komputerowymi. To stosunkowo duża inwestycja, ale z pewnością warta rozważenia. Odpowiednio zbudowana i dobrze zarządzania sieć, opierająca się na wysokiej klasy sprzęcie może przyczynić się do optymalizacji wielu procesów w firmie, a tym samym do jej rozwoju. Warto wybierać serwery dobrych firm, bo w przypadku jakichkolwiek awarii mamy zagwarantowane wsparcie, serwis i wiele dodatkowych usług.

Jeżeli automatyzujesz działania w przedsiębiorstwie odkryj jak działa: rozpoznanie faktur od automatyzacja-faktur.pl