Obecnie do realizacji różnorodnych prac naprawczych wykorzystuje się sporą liczbę narzędzi, które są różnych rozmiarów. Trudno jest zmieścić do torby naręcznej takie narzędzia, dlatego produkowane są skrzynki narzędziowe, które umożliwiają segregować narzędzia, co podczas wykonywania pracy jest znacznym udogodnieniem. W obecnych czasach tego typu skrzynki wykonywane są w zróżnicowanych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu można dobrać taką skrzynkę, w której zmieszczą się wszystkie niezbędne narzędzia.

Wykonawca skrzynek narzędziowych stara się stosować coraz to lepsze metody do produkcji, aby były one dużo bardziej wytrzymałe niż dotychczas. To niezwykle istotne, ponieważ klienci bardzo często zwracają uwagę na standard wykonania produktu, ale również na to, z jakiego surowca produkt został zrobiony. Jeszcze nie tak dawno skrzynki robiono z drewna, ale nie były one zbyt komfortowe w użyciu, dlatego zaczęto stosować inne materiały. Bardzo popularny jest plastik, jednak producent skrzynek wykorzystuje do produkcji dodatkowe tworzywa, jakie znacznie wzmocnią plastik i pozwolą na przenoszenie znacznie większego ciężaru, a więc i większej ilości narzędzi.

System L BOXX gwarantuje łatwe i bezpieczne przechowywanie narzędzi.
Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Kolejnym bardzo istotnym elementem pomocniczym, są drabiny aluminiowe . Ich wykorzystanie jest na pewno znane każdemu. Trzeba natomiast wspomnieć, iż są one produkowane obecnie w bardzo różnych rozmiarach i także w zróżnicowanej szerokości. Ma to zwłaszcza umożliwić wykorzystanie ich w pomieszczeniach o mniejszych wymiarach, ale również w miejscach, gdzie zastosowanie bardziej masywnej drabiny jest zwyczajnie nierealne. Drabiny takiego typu wytwarzane są z aluminium o należytym stężeniu, jakie wytrzymuje ciężar człowieka, ale też dodatkowe obciążenie, np. w narzędzia do pracy.

Tak samo drabiny oraz skrzynki, istnieje możliwość obecnie kupić w sklepach stacjonarnych, jak również poprzez internet. Producenci takich przedmiotów prowadzą sprzedaż online na swoich domenach internetowych, ale także udostępniają produkty na różnych serwisach pośredniczących w sprzedaży. Można więc złożyć zamówienie na wybrane produkty i czekać na ich przesyłkę. Przeważnie dostawa wykonywana jest niesamowicie sprawnie, dzięki czemu istnieje szansa faktycznie w krótkim czasie rozpocząć korzystanie z tego typu produktów.