Projekty DomówKiedyś projektanci wnętrz angażowani byli zazwyczaj wyłącznie przez bardzo zamożnych i wpływowych ludzi, którym zależałoby ich dom o nich świadczył. Byli to najczęściej ci, którzy w tym domu przyjmowali biznesowych gości, czy załatwiali formalne sprawy.

Dziś coraz szerszemu gronu zależy, by wyjątkowe było nie tylko budownictwo, ale i jego wnętrze. Usługi projektowe mają najróżniejsze ceny, zależne również od ilości pracy i przestrzeni do zagospodarowania, jednak dziś, zatrudnienie projektanta nie jest już niczym dziwnym i nie trąca snobizmem.

Projektant wnętrz ma za zadanie dopasowanie aranżacji, by nie gryzła się ani ze stylem właścicieli, ani z zewnętrznym wizerunkiem domu, czy mieszkania. Dość komicznie wyglądałoby stworzenie nowoczesnego projektu do wnętrza wiekowego domu. Oczywistym jest, że stare budownictwo wymaga adekwatnego urządzenia wnętrza, które będzie z nim współgrało. Nawet najlepszy pomysł i doskonałe wykonanie mebli oraz ich aranżacja stracą wiele i staną się symbolem kiczu, gdy zostaną źle połączone z domem. Oczywiście to nie wyłącznie budownictwo decyduje o rodzaju i stylu pomysłu na wnętrze, niemniej jest jednym z istotniejszych czynników, które każdy szanujący się projektant bierze pod uwagę. Reszta zależy od jego kreatywności i umiejętności zaspokajania potrzeb tych, którzy w tym wnętrzu będą mieszkali. Bezpieczne budownictwo jest bardzo cenione, bo daje komfort psychiczny i świadomość, że to wszystko, na czym nam zależy i co dla nas ważne (kwestie materialne) i bezcenne (zdrowie i życie), a co najczęściej znajduje się w domu jest odpowiednio dopilnowane i właściwie strzeżone. Że twierdza, to rzeczywiście twierdza.