Reklama jest dźwignią handlu – właściwie każdy słyszał to porzekadło i ma świadomość tego, ile znajduje się w nim prawdy, szczególnie w momencie, kiedy prowadzi własne przedsiębiorstwo. Reklama przybiera przeróżne postacie, w zależności od tego, w jakim miejscu są potencjalni odbiorcy, jakie dostępne są środki przekazu i w jakich lokalizacjach można zamieścić wydajną, przykuwającą spojrzenie reklamę, jaka wgryzie się w pamięć.

telebim reklama
Źródło: www.medas-media.com.pl
Początkowo była to rzecz jasna poczta pantoflowa i nawoływanie – liczni kupcy w dawnych wiekach, mimo że jeszcze nie wiedzieli jeszcze o tym, czym jest marketing, jak skutecznie i trwale zachwalać własne produkty i stragany, rozpowszechniali pozytywne plotki na własny temat i nawoływali do przechodniów, by ci odwiedzili właśnie ich. Następnie ukazały się reklamy w gazetach, radiu, jeszcze nie tak wiele lat temu: w telewizji, Internecie… powstało parę środków przekazu informacji, które dzisiaj są jedną wielką powierzchnią reklamową. Reklamy są obarczone właściwymi przepisami, zakazami i nakazami ograniczeniami, są specjaliści od reklamy w sieci i producenci reklam w telewizji.

Firma NOMAR
Źródło: Nomar.com.pl

Właściciele firm szukają jednak czegoś nowatorskiego, nawet jeśli wykorzystują do tego raczej od dawna znane pomysły. Nadal aktualne są reklamy na wystawach sklepowych, chociaż obecnie są to bardziej elementy bardziej złożonej kompozycji. Naklejki na szkło umieszczone na witrynie sklepu w galerii handlowej, gdy nadchodzi sezon promocji, podkreślają ogólny wystrój całej witryny i czasem podają lakoniczną wiadomość o udzielanym rabacie.

Na oknach niedużych sklepów spożywczych i zakładów rzemieślniczych naniesione są informacje, co można kupić, jakiego rodzaju znajdziemy w środku usługi i pozostałe. Jednakże genialnym wykorzystaniem tego wiekowego już narzędzia, jakim są naklejki na szkło, są duże, foliowe nadruki nalepiane na przykład na pojazdach komunikacji miejskiej – także na oknach. Umiejętny projekt i użycie do dopełnienia kompozycji także pasażerów, jacy podróżują autobusami skutkują takimi perełkami, jak naniesienie sylwetki świetnie zbudowanego modela z obliczem pasażera siedzącego na właściwym miejscu w takim pojeździe. Całość widoczna z zewnątrz jest efektywna, dowcipna i na długo zapada przechodniom w pamięć.