Dzisiejsza szkoła w znaczny sposób różni się od tych, jakie istniały kilka dekad temu. Różnice te występują nie tylko w sposobie nauczania i treści programów nauczania. Można je zauważyć także w wyglądzie szkół oraz ich wyposażeniu. Jeżeli chodzi o państwowe placówki w Polsce, większość z nich wciąż posiada niewystarczające wyposażenie. To zjawisko jednak powoli ulega zmianie. Coraz częściej pojawiającym się urządzeniem są na przykład tablice multimedialne dla szkół. Standardowe tablice z kredą stopniowo ustępują nowym rozwiązaniom choćby w postaci tablic z markerami lub właśnie tablic multimedialnych. Coraz bardziej widać w placówkach szkolnych rozwój technologii, choć należy przyznać że ciągle zdarza się polskim uczniom oglądać film na lekcji z kasety VHS. Archaiczny sprzęt jest jednak powoli zastępowany nowoczesnym.

Biblioteka
drukarka
Autor: Alejandro Erickson
Źródło: http://www.flickr.com

Biblioteka szkolna cały czas kojarzy się większości z zakurzonymi półkami i raczej pustymi wnętrzami. Na dzień dzisiejszy jednak coraz większa liczba tych placówek ma nowe wyposażenie od mebli aż po stanowiska komputerowe. W bibliotece, szczególnie szkolnej, bardzo przydatny jest sprzęt kserograficzny i multimedialny. Będzie on stanowił pomoc dla uczniów, którzy nie mają tego rodzaju urządzeń lub muszą wykonać wydruk natychmiast. Możliwe jest kupno sprzętu używanego, który w większości przypadków jest o wiele tańszy, a tak samo sprawny jak nowy. Wyszukując w Internecie hasło „drukarki Wrocław” można otrzymać wiele wyników dotyczących ofert sprzedaży sprzętu tego rodzaju zarówno nowego, jak i używanego.

SekretariatSekretariat jest bardzo specyficznym miejscem w każdej placówce szkolnej. Wykonywana jest tam zazwyczaj praca biurowa. Dlatego wymagany jest tam sprzęt biurowy w formie charakterystycznych mebli i innych elementów. W tym miejscu również niezbędny jest sprzęt komputerowy, możliwie jak najwyższej jakości. Przydatne bywają również drukarki i sprzęt do kserowania. Popularność poczty elektronicznej z kolei sprawiła, że wyszedł z użycia popularny niegdyś faks. Drukarki natomiast muszą być co jakiś czas napełniane. Po wyszukaniu w Internecie hasła „Xline tonery do drukarek” uzyskuje się wiele wyników dotyczących akcesoriów służących do drukowania w obrębie Wrocławia.