Niestety niektórzy przedsiębiorcy sądzą, iż tak naprawdę nie ma większego sensu motywować własnych ludzi – po co, przecież im płacą: tak rozumuje znaczna część pracodawców. Jednak realia są takie, że własnych pracowników i tak trzeba efektywnie motywować. W jaki sposób? No cóż, zależy w sumie od rodzaju firmy. Na pewno azjatyckie sposoby, na przykład metoda kaizen, są w stanie dać naprawdę dużo. To tak naprawdę wielce ciekawe, iż generalnie Azja to kontynent, w którym ludzie ciężko pracują.

Co najbardziej motywuje pracownika? Niewątpliwie kasa! A więc jeśli będzie on wiedział, iż jeżeli będzie dobrze wykonywał własne obowiązki, dostanie od szefa nie tylko pochwałę, ale także kasę, zapewne będzie robił sporo, aby mieć okazję sprostać wszelakim wymaganiom. Fakty są takie, że tylko w teorii człowiek robi wszystko sprawnie oraz szybko. W szczególności bardziej nowoczesne firmy wiedzą, iż bardzo istotne jest to, aby płacić mimo wszystko większe pieniądze swoim pracownikom. To się opłaca, również dla pracodawcy.

Nawet najbardziej efektywny system motywacyjny nie da pożądanych skutków, jeżeli ludzie w firmie nie będą potrafili wykonywać swoich obowiązków.

szkolenie
Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy choćby w rachubę SEO – jeżeli dany pracownik bardzo się stara, ponieważ pragnie zarobić sporo więcej, ale najzwyczajniej w świecie nie ma umiejętności, tak czy siak nie da dużo dobrego własnemu pracodawcy. Czyli motywacja jest bez wątpienia ważna, ale wyłącznie solidny pracownik, bardzo dobrze zmotywowany, jest w stanie wygenerować odpowiedni profit. Dla siebie, ale także, a może raczej przede wszystkim, własnego pracodawcy. Warto zwrócić właśnie na to większą uwagę. Więcej o motywacji na http://www.4results.pl/.

Niech nie dziwi się taka osoba, która uważa, iż często ze zwykłego „niewolnika”, zrobi się porządnego pracownika. Celem przedsiębiorcy musi być zapewnienie własnym pracownikom porządnych warunków pracy – zobacz http://www.4results.pl/uslugi/optymalizacja-w-centrum-operacyjnym/szkolenie-lean-office.

Naturalnie godne sporego zainteresowania są także interesujące książki. W wielu przypadkach jest tak, że szczególnie typowo amerykańskie przewodniki motywacyjne są w stanie dać sporo dobrego. A więc: pracodawca, który chciałby zarobić więcej, w żadnym razie nie może obniżyć wypłat swoim pracownikom. Musi raczej ich motywować!