Jeśli jesteśmy wielbicielami nowoczesnego stylu to schody ze szkła są doskonałym dodatkiem do naszego domu. Coraz większa liczba ludzi decyduje się na zamontowanie ich w swoich domach, mieszkaniach oraz w szykownie skonstruowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.

Schody szklane to głównie doskonałe wyjście dla tych, którzy lubią prostotę formy oraz surowość wnętrza. Aktualnie rezygnuje się z materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych (takich jak guma lub plastik) na poczet surowców pochodzenia naturalnego. Z tego powodu projektanci oraz architekci wnętrz z chęcią używają w swojej pracy produkty z drewna, szkła oraz kamienia. Dzięki temu można nadać wykonywanym z nich przedmiotom ponadczasowego charakteru.

schody
Autor: Rintal Polska

Schody ze szkła mają dużą ilość atutów estetycznych a także funkcjonalnych. Przede wszystkim warto zauważyć, iż tego rodzaju budowa to idealne wyjście dla małych pomieszczeń oraz tam, gdzie nie chcielibyśmy optycznie stracić na rozmiarze wnętrza. Musimy uwzględnić to, iż schody drewniane posiadają masywną budowę oraz aby optymalnie się prezentowały powinny być zamontowane na odpowiedniej przestrzeni, której nie zatłoczą swoją masywnością.

Dodatkowo należy zdać sobie sprawę z tego, że szklane schody nie są taką delikatną konstrukcją, niż się wydaje. szkło przeznaczone do tworzenia schodów jest odpowiednio harde oraz grube. Nie ma możliwości, żeby uległo jakiemukolwiek uszkodzeniu nawet w razie, gdy spóźnieni będziemy biec po nich w podskokach.

Do umocowania schodów używa się zawiasy do szkła (to jest przeznaczone do mocowania szkła), których funkcją jest stabilne podtrzymywanie szklanej konstrukcji. Są to podobne zawiasy do tych, które stosuje się do podtrzymywania szklanych drzwi albo szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni.

Do wyboru mamy zwykłe przeźroczyste szkło oraz szkło z różnego rodzaju udziwnieniami np. o mlecznej barwie, z wzorami lub dające złudzenie symetrycznych pęknięć. Bardzo zjawiskowo prezentują się także szklane schody oświetlone przy użyciu odpowiednich lampek. Światło doskonale rozchodzi się po szybie dając niesamowity efekt. Szklana klatka schodowa to więc idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, dla których liczy się, by ich wnętrze wywierało na wszystkich oszałamiające wrażenie.