Wreszcie jakaś pozytywna wiadomość: kilka dni temu zostaliśmy eksporterem netto. W skrócie: więcej eksportujemy, aniżeli sprowadzamy. Naturalnie wieczni narzekacze twierdzą, że to bardzo źle, bo byłoby atrakcyjniej, gdybyśmy skupili się wyłącznie na konsumpcjach oraz usługach, lecz można powiedzieć, iż miłośnik nieustannego skarżenia się będzie twierdził, że w grudniu jest zbyt zimno, a w lipcu będzie szukał tego miejsca, w którym jest przeraźliwie zimno.

załadunek w porcie

To bardzo dobrze, że nasze firmy stale zwiększają produkcję za granicę, ponieważ to powoduje, iż mają więcej pieniędzy. Typowy polski klient nadal jest biedniejszy, niż człowiek z Monachium, Brukseli albo Toronto, a więc eksportujmy jeszcze więcej!

Poza tym, naszym wzorem są Niemcy: pamiętajmy, że akurat nasi zachodni sąsiedzi swój ogromny sukces ekonomiczny opierają na eksporcie. Choć są dużo mniejszym krajem, niż USA czy Państwo Środka, produkują prawie tyle co oni. Kiedy weźmiemy w rachubę produkcję na jedną osobę, dostrzeżemy, iż Niemcy to duża potęga gospodarcza. Ciężko zatem nie docenić ich wielkiego geniuszu. Trudno także nie wziąć przykładu z nacji, która jest w sumie naszym dobrym przyjacielem. Starajmy się no przynajmniej w taki sposób podchodzić do Niemców. Bo zamożni to oni bez cienia wątpliwości są!

Kiedy eksport wzrasta, tak jakby automatycznie rośnie także zapotrzebowanie na transport morski (więcej – http://pl.itl-omega.eu/oferta). Wiadomo: statki są stosunkowo wolne, lecz przynajmniej idzie załadować na nie sporo towaru. Dużo eksportujemy do RFN, Luksemburga

statek

czy Rosji, a więc statki są niepotrzebne, ale już w przypadku Korei Południowej, USA, Meksyku czy Afryki ciężko nie wykorzystać transportu morskiego.

Fajnie, że choć bardzo często nie jesteśmy zbytnio zadowoleni z czasu przewozów morskich, to jednakże jakoś ekonomia jest skonstruowana tak, iż dla zagranicznych firm perspektywa nieco dłuższego czekania nie stwarza wielkiego kłopotu. Na sam koniec jeszcze jedna pozytywna informacja: spedycja morska w naszym kraju szybko idzie do przodu, może niedługo nareszcie porty w Polsce będą w czołówce. Czytaj dalej-http://pl.itl-omega.eu/services/transport-i-spedycja-morska