Komputeryzacja współczesnych przedsiębiorstw jest już faktem. Na chwilę obecną przesłanie dużego pakietu informacji na drugi koniec świata pochłania nie więcej niż parę sekund. Już zdążyliśmy zauważyć, iż tradycyjne przesyłanie papierowych dokumentów jest czasochłonne, a jednocześnie narażone na wiele przeszkód w drodze od nadawcy do adresata.

laptop
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Elektroniczny obieg faktur (tutaj bardziej szczegółowo opisane: http://www.efematic.pl/kontakt), to system, po którego zastosowaniu nie pamiętamy o podobnych przeciwnościach. Niestety, do tej pory stosowany system obiegu faktur jest wszystkim znany. Wiemy gdzie jest biurko pani Zosi i co napisać na fakturze, by płatność była zrealizowana w terminie. Stąd wiele firm podtrzymuje stanowisko, iż dopóki nie zostaną postawione przed koniecznością stosowania elektronicznej faktury, same raczej nie zdecydują się na ten krok. Jednak ich wątpliwości powinny rozwiać plusy jakie płyną z podjęcia decyzji o wdrożeniu elektronicznego obiegu faktur.

rachunki
Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com

Z e-fakturą jest podobnie jak z rowerem. Bywa, że niełatwo uczynić pierwszy krok i zdecydować się, aby spróbować, choć wszyscy wiemy, że to czynność łatwa, prosta i przyjemna. Z przejściem na faktury elektroniczne jest w zasadzie tak samo. Powinniśmy więc znać korzyści płynące z wdrożenia elektronicznego obiektu dokumentów, a najbardziej znaczące to:

* oszczędności czasowe i finansowe,* automatyzacja procesu wystawiania faktur,* bezpieczna i znacznie tańsza archiwizacja,* pewność dotarcia dokumentu na czas,* możliwość naniesienia poprawek,* łatwy monitoring dokumentów krążących w organizacji,* dbałość firmy o ekologię.

W sieci odnajdziemy użytkowników, jacy niewątpliwie chętnie podzielą się własnymi doświadczeniami, a także dostarczą wielu istotnych informacji o firmach zajmujących się takimi usługami. Jedną z nich może być cieszący się uznaniem i zaufaniem klientów Kofax – http://efematic.pl/, który oferuje nadzwyczaj sprawny elektroniczny obieg faktur. Uporządkuje, przyśpieszy wymianę faktur oraz zagwarantuje odpowiednią archiwizację dokumentów papierowych. Taki program zazwyczaj może być skutecznie używany także w firmach małych i dużych, gdzie pracownicy potrzebują zdalnego dostępu do całego sytemu z dowolnego miejsca.