Aby zagwarantować niewielkie koszty magazynowania i możliwość prostego dostępu do wszystkich produktów najkorzystniej jest kupić wypróbowany i trwały system magazynowania. Wszędzie, gdzie magazynowane są jakiekolwiek materiały szczególnie ważne jest, by były one mądrze rozmieszczone bez względu na rozmiar magazynu czy ilość paczek.

Czas przeznaczony na planowanie, czyli także droga do towaru jest też cenna. W tej i wielu innych aspektach powiązanych z przechowywaniem przychodzą nam z pomocą profesjonalne przedsiębiorstwa, proponując nam dopasowane i odpowiednie regały magazynowe.  W zależności od wielkości hala i rodzaju magazynowanych artykułów mamy do wyboru przeróżne sposoby przechowywania dedykowane właśnie do określonych celów, tak by jak najbardziej zoptymalizować dostępną dla nas przestrzeń, ograniczyć koszty i usprawnić samą pracę magazynu. Dla większych pomieszczeń bardziej stosowne będą rozwiązania, które umożliwią poruszanie się wewnątrz wózkiem widłowym. Zatem wymagamy szerokich korytarzy, jednakże można to wynagrodzić wysokością pojedynczego regał.
płyty meblowe
Autor: Bernd Wiebus
Źródło: http://www.flickr.com

Odrębne regały paletowe dostosowane są dokładnie do ustawiania palet z artykułami. Wyjątkowo bezproblemowo możemy je modyfikować i dopasować do wymiarów pomieszczenia. Rozwiązaniem przewidzianym dla paczek niewymagających palet i mniejszych wymiarami są regały półkowe.

Z racji konieczności przenoszenia paczek manualnie określona jest jedynie waga pojedynczego przedmiotu. Pozostałym rodzajem systemu gromadzenia są systemy wspornikowe. Specjalne struktury są zaprojektowane typowo do trzymania długich elementów jak na przykład rury. Specjalne chwyty ułatwiają niezawodne ułożenie wszystkich elementów zaokrąglonych.
 
Inną kategorię stanowią regały metalowe. dedykowane są zazwyczaj do wykorzystania domowego lub do archiwizacji dokumentów. Przez wzgląd na niewielkie gabaryty mieszczą się do każdego pomieszczenia oraz szeregu przeznaczeń. Najczęściej znajdują zastosowanie w kuchennych komórkach lub pracowniach. Duże układy takich regałów używane są do urządzenia sklepów albo witryn, zarówno do przechowywania dokumentacji jak i do ekspozycji artykułów na sprzedaż.