W starym stylu, a dlaczego nie kolorowo i z przepychem – wedle jakich wzorów wykończyć łazienkę, która z pewnością olśni wszystkich? Pragnieniem chyba każdej gospodyni wydaje się królewski pokój kąpielowy. Alternatyw urządzenia takich pomieszczeń są tak ciekawe, że nietrudno wcielić w życie każdy pomysł.

Płytki gresowe

Zrozumieliśmy, że niewątpliwym warunkiem koniecznym i wskaźnikiem życiowego standardu są płytki łazienkowe. Najnowsze pomysły to zdecydowanie coś zupełnie innego: chromowane powierzchnie, kolorystyczne zestawienia i szklane elementy. Ponadto znacznie częściej decydujemy się na niestandardowe odcienie i niespotykane rozwiązania. Wybierając np. płytki hiszpańskie mamy okazję wytypować wśród nich oryginalne wzory. Wyposażenie łazienek jest znacznie bardziej pomysłowe.

Wanna czy prysznic?Jest to podstawowy problem tych, którzy planują zaaranżować nową łazienkę. Miłośnicy kilkugodzinnych kąpieli nie mogą przyjąć, że kabiny prysznicowe potrafią zmienić uwielbianą wannę. Jeśli planujemy mieć jedno i drugie, a brak miejsca na to nie pozwala, można wziąć pod uwagę wannę z parawanem. Krótki prysznic, dzięki takiemu rozwiązaniu wydaje się o wiele prostszy. Kabina prysznicowa z hydromasażem to z kolei znacznie bardziej oryginalny pomysł do wnętrz, w których nie ma szans na wannę.

Wciąż atrakcyjny jest styl retro, nie tylko w świecie szafiarek, ale również we wnętrzach. Ciepła i słodka łazienka w wydaniu z lat 50-tych potrzebuje stylizowanej wanny i trudno wyobrazić ją sobie z kabiną. Piękna wanna na nóżkach i z głową dołączona bateria to obligatoryjne elementy, a sklepy w sieci sprzedają wyjątkowe cacka.

http://www.lazienkaplus.pl/

Kolorowo i z pomysłem
Dzisiaj nawet grzejniki łazienkowe Lazienkaplus.pl uda się kupić w kolorze egzotycznej limonki lub popularnego kobaltu. Barwne dodatki są dobrym patentem dla tych, którym nie straszne innowacyjne zestawienia. Pomarańczowe i czerwone umywalki w geometrycznych formach lub w postaci szklanych mis, doskonale nadają się do nowoczesnego wnętrza w czerni. Umywalki w stylu folkowym to autentyczne ozdoby: są najczęściej ręcznie wykańczane.

Kompaktowe toalety także nie zawsze muszą być białe. Coraz chętniej dobierana okazuje się czerń, ale sporo firm proponuje szeroką paletę barw. Japońskie malowane sedesy i spłuczki jawią się jak eksponaty zdjęte z artystycznej instalacji. Każdy zatem ma możliwość wymyślić jednoznacznie oryginalne fragmenty wykończenia.