Jakiś czas temu księgowy w strukturze firmy to jedno z pierwszych obsadzanych stanowisk. Obecnie coraz częściej firmy korzystają z możliwości realizowania księgowości i innych usług finansowych przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac to okazja przede wszystkim do zmniejszenia kosztów firmy.

praca
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Różne typy przedsiębiorstw inaczej traktują outsourcing. Dla niedużych firm zatrudnienie dedykowanego pracownika oraz sfinansowanie mu potrzebnych szkoleń jest bardziej kosztowne niż zlecenie zadań firmie zewnętrznej. Osoba zatrudniona na pełnym etacie nie ma często też tak dużo zadań, by wypełnić cały dostępny czas. Duże spółki uznają outsourcing jako formę inwestycji, z której oszczędności będzie można zobaczyć w przyszłości. Niższe koszty powstają w konsekwencji mniejszych kwot do zapłaty za usługi firmy zewnętrznej w porównaniu z własnym działem jak i z bardziej niezawodnej pracy firmy specjalistycznej. Na przykład badanie sprawozdań przez Financial Service Support jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.

Preferując delegowanie wybranych działań firma może skupić swoją energię na głównej działalności, ludzie z firmy zewnętrznej oferują nierzadko wyższy poziom usług (np. audyt finansowy od Fss-finanse.pl jest na ogół bardziej obiektywny niż w wykonaniu naszej firmy, specjaliści firmy zewnętrznej mają obowiązek stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych), zmniejsza się ryzyko związane ze skutkami uchybień naszych pracowników. Abstrahując od niewątpliwych zalet trudno zignorować wady. Wolniejszy przepływ wiadomości, mniejsze poczucie odpowiedzialności za losy naszej firmy, zmniejszone możliwości panowania nad procesami outsourcingu to tylko niektóre z nich.

Trudno nie wziąć pod uwagę wszystkich powodów, dla których outsourcing stał się tak popularny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. Warto więc przeanalizować wszystkie za i przeciw i wybrać najlepszą opcję dla swojej firmy.

Polecamy Państwu stronę Fss-finanse.pl.

Zobacz świetną ofertę firmy:
Usługi finansowe Fss-finsnce.pl w Warszawie

Źródło: Financial Service Support