Niełatwo sobie obecnie zobrazować w umyśle świat, w którym nie działają firmy poligraficzne i wszystkie działalności z tym powiązane. Chwila, w której Gutenberg zbudował prasę drukarską, odmieniła ludzkość na zawsze. Dzięki temu funkcjonuje prasa, która jest bardzo ważnym elementem każdego wolnego reżimu politycznego. Na dodatek drukarnie są konieczne do istnienia współczesnego marketingu – większość przekazów perswazyjnych jest dystrybuowana w formie papierowej. Widzimy to na każdym niemal kroku – plakaty, zaściełające ulice ulotki…

W drukarniach niezbędnym elementem jest suszarka międzyoperacyjna sitodruk-maszyny.com. Jego funkcją jest rzecz jasna suszenie wydrukowanych egzmplarzy, by farba poligraficzna się nie rozwlekła.

tshirt
Autor: Aleksej Leonov
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze przedsiębiorstwa poligraficzne silnie wpłynęły na rzeczywistość w tamtym czasie. Gdyby piewcy odmiany w katolicyzmie nie mogli powielać swoich manifestów, prawdopodobnie potężna Reformacja przegrałaby. Gdyby nie umiejętność kopiowania setek egzemplarzy książek, nasza wiedza o przeszłości byłaby o wiele uboższa. Drukarnie bardzo pomogły wszystkim ruchom, które zmieniały świat – pierwsze gazety socjalistyczne spowodowały, że idea ta nie przepadła. Moc drukarni można dostrzec na przykładzie czasów komuny w naszym kraju – w tamtym okresie nikt nie mógł posiadać w mieszkaniu maszyn do drukowania tekstów.

O ile chcesz założyć profesjonalną drukarnię, potrzebujesz kilkudziesięciu tysięcy złotych na dobre maszyny. Poszperaj po stronach instytucji finansowych – zobaczysz bez wątpienia sporo ofert kredytu na start firmy. Odszukaj też firmy, które dają rozmaite urządzenia w leasing – czasami może to być mądrzejsze rozwiązanie, niż nabycie nowiutkich sprzętów. Jeśli do wyszukiwarki internetowej wpiszesz słowa według schematu „nazwa urządzenia używane”, znajdziesz dużo ofert sprzedaży sprzętów z drugiej ręki (zobacz tu: Sitodruk). Dla uproszczenia podajemy przykład: „maszyny do sitodruku używane”.