W czasach dynamicznego rozwoju sprzedaży wysyłkowej, właściwe opakowanie produktu jest kluczowe dla przedsiębiorcy. Odpowiednio opakowany przedmiot to transport bez zagrożenia, także w przypadku niesprawdzonej ekipy transportowej. Odpowiednie opakowanie musi spełniać kilka wymogów: po pierwsze zapewniać odpowiednią ochronę, dobrzewłaściwie eliminować wstrząsy i przede wszystkim być tanie i łatwe w przechowywaniu. Wszystkim spółkom oferującym sprzedaż on-line z pomocą przychodzą opakowania tekturowe.

Z jakiego powodu tektura?
Papierowy karton- recykling
Autor: FutUndBeidl
Źródło: http://www.flickr.com

Największymi korzyściami ze stosowania tektury jest możliwość łatwego dostosowania opakowań do swojej działalności – nadrukowanie firmowego logo na opakowanie jest bardzo proste i raczej niedrogie, jest to standardowa usługa u każdej firmy produkującej opakowania tego typu. Ponadto kłopotu nie stanowi zamawianie niestandardowych form opakowań, takie zamówienie należy skonsultować z producentem, który wytnie z arkusza odpowiedni kształt i wytłoczy zgięcia w określonych punktach, żeby umożliwić poskładanie opakowania (kontynuuj). Możliwe jest również wytwarzanie pudełek walcowatych, które mogą przykład służyć do składowania rysunków o dużych formatach. Sporą zaletą tekturowych pudełek jest oszczędność miejsca w magazynie – opakowania tego typu przechowuje się w postaci złożonej, takie też dostarczają producenci.

Magia tektury
kartony z papierami
Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

Tektura to kartka papieru o sporej gramaturze, tego rodzaju materiał nie jest odpowiedni do produkcji pudełek ze względu na swój ciężar, trudność w formowaniu oraz wysokiee koszty produkcji. Rewolucyjnym odkryciem w wytwarzaniu pudełek było wynalezienie tektury falistej. Arkusz takiej tektury złożony jest z trzech części: dwóch warstw papieru o dużej gramaturze i arkusza pofalowanego papieru pomiędzy nimi. Tego rodzaju forma umożliwia ograniczenie masy tektury, nadaje jej cechy amortyzujące i ochronne. Tektura falista (bochem.com.pl) jest jednak przede wszystkim neizwykle tania w wytwarzaniu i nie wymaga stosowania skomplikowanych procesów w wytwarzaniu. Ten materiał jest neizwykle popularny wśród producentów urządzeń agd i jest chętnie używany jako pudełka dla telewizorów, opiekaczy, ekspresów do kawy i tak dalej.