Przedsiębiorcy, którzy myślą, że jeżeli zagrożą własnym pracownikom zwolnieniem z firmy nie powinni raczej sądzić, iż takowa metoda ma sens. To chamskie, a co najbardziej znaczące, wcale nie jest przesadnie efektywne. Swoich pracowników oczywiście można, a nawet należy motywować do solidniejszej pracy, ale w żadnym wypadku nie należy myśleć, że jakieś straszaki to świetna metoda. Perfekcyjny system motywacji to w zasadzie taki, który nie wprowadza nerwówki do firmy, koszmarnej atmosfery, itp. Ludzie muszą bardzo lubić własną pracę albo przynajmniej ją szanować. To coś raczej oczywistego.

Po co wszyscy pracujemy? Oczywiście chodzi o pieniądze. Jeżeli często ludzie uskarżają się na słabe wynagrodzenie, pewnie wiedza, że pozyskają podwyżkę, jeżeli firma będzie w lepszej kondycji finansowej, podziała bardzo motywująco. Odnośnie tego nie mają żadnych wątpliwości pracodawcy, którzy wcześniej wpadli na takowy pomysł.

zatłoczone open office

Często przedsiębiorcy za bardzo oszczędzają na swoich pracownikach. Oczywiście sporo niższe PKB na mieszkańca oraz inne kwestie przyczyniają się do tego, że generalnie polskie wypłaty są kiepskie. Jednak bardzo często pracodawców stać na danie podwyżki, jednak tego nie robią. W sumie można to zrozumieć, w końcu to prywatna firma, a każdy wie, że człowiek generalnie wolałby zadbać najpierw o swoje interesy. Jednakże pracownik, który nie jest za bardzo dobrze opłacany pewnie nie będzie zbytnio się starać.

pracownik IT podczas pracy
Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często uskarżymy się na to, iż powiedzmy kierowcy w naszym kraju rzadko się uśmiechają i pokazują dobre wychowanie. Cóż, ciężko się dziwić, przecież nie zarabiają dużo!

Tak naprawdę system motywacyjny w firmie w żadnym razie nie jest jakimś uniwersum – ten temat na http://www.4results.pl/uslugi/tworzenie-i-wdrazanie-systemow/system-motywacyjny. Czyli niektóre firmy mogą wprowadzić efektywnie jakieś systemy, ale już w innym przypadku najzwyczajniej w świecie nie dostrzeżemy plusów.

Zatem bez wątpienia motywowanie własnych pracowników musi być głównym celem każdego z pracodawców. Jednakże w żadnym wypadku nie należy nieustannie naciskać własnych pracowników, bo zbyt wielki nacisk również nie jest w porządku. Zapewne znalezienie swoistego złotego środka nie należy do łatwych, ale bez dwóch zdań warto motywować pracowników, zarabiać większe pieniądze. Szkolenia z polepszania motywacji do pracy pracowników przeprowadza firma 4 Results. Zobacz stronę internetową http://www.4results.pl/.