Posiadam małą firmę, która ciągle się rozwija. Być może z tego powodu, iż doskonale znam się na biznesie? Może właśnie jest jest. Jednakże nigdy nie można myśleć, iż tylko chodzi właśnie o nas. Fakty są takie, że aby mieć okazję rozwijać swoją firmę, należy po prostu nie bać się ciekawych alternatyw.

Księgowość, finanse
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Na przykład należy jakoś postarać się wykorzystać to, że nasz kraj jest w UE. Nietrudno w Internecie natrafić na ostrą krytykę tej organizacji, lecz skoro dają gotówkę, niby dlaczego mielibyśmy nie korzystać z takowej szansy? Szczególnie, że te wszystkie programy unijne dla małych firm dają bardzo duży zastrzyk forsy. Na początku uważałem, iż tak naprawdę najzupełniej nie mam żadnych szans na dotację, lecz jak się potem okazało, prowadzona przeze mnie firma przypadła do gustu „jury„. To sympatyczne, a co najistotniejsze – doskonałe pod względami finansowymi.

W zasadzie to sytuacja jest taka, że strzałem w dziesiątkę są usługi tych firm, które tak jakby trudnią się pomocą przedsiębiorcom. Czyli za mały procent mogą napisać nam wniosek, pomóc z dosłownie wszystkim. Można powiedzieć, iż taka pomoc jest praktycznie na wagę złota. Bo choć nie jest bezpłatna, to jednakże prawda jest taka, że płacimy za końcowy efekt. Czyli jeżeli nie będzie niestety sukcesu, nie musimy za nic płacić. Fajne rozwiązanie, które może uchronić nas przed zbędnymi wydatkami finansowymi. UE naprawdę da się lubić!

Kredyt w gotówce
Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nie można być ogromnym optymistą – przecież takich ludzi jak właśnie my działa w Polsce całkiem sporo. A więc oprócz dobrego wniosku unijnego trzeba chociażby przedstawić się z mocno pozytywnej strony. Odniosłem sukces, uzyskałem pieniądze, a więc być może także Tobie się uda. Należy próbować, bo ewentualne zyski są całkiem spore. To niezwykłe, iż Unia oferuje takie profity!

Chcę także odrobinę powiedzieć kilka słów dla polskich rolników. Czyli fundusze unijne dla rolników w żadnym razie nie są tym czymś co jest tak jakby zarezerwowane dla wielkich posiadaczy ziemskich. Nawet jeżeli nie mamy pokaźnego gospodarstwa rolnego, tak czy siak spokojnie poradzimy sobie ze wszystkim. Trzeba wiedzieć, iż nasza wieś diametralnie się zmienia dzięki tym funduszom. To pokazuje, że chociaż Unia ma dużo wad, to ogólnie daje Polsce wiele dobrego.