Choć przyciągnięcie klienta jest niezmiernie ciężkie, to jeszcze cięższe jest to by najzwyczajniej na dłuższy okres czasu zatrzymać klientelę. W końcu na rynku panuje znaczna konkurencja – to powoduje, że w wielu przypadkach przedsiębiorcy muszą walczyć o własnego klienta. No dobrze, ale czy to takie łatwe? Ludzie są generalnie bezwzględni: nierzadko dla niedużych oszczędności potrafią sprawić, że najzwyczajniej stracimy cennego klienta.

http://loyaltyzen.com
Cóż, takie są właśnie realia wolnego rynku – jeżeli klient natrafił na tańszą ofertę, może nawet porządniejszą pod względem jakości, to nigdy nie powinno dziwić, że odejdzie do konkurentów. Jednakowoż nigdy nie możemy pogodzić się z utratą klienta! Należy w jakiś sposób walczyć. Dobrze, jednak to stosunkowo trudne i nietanie. Co w takim razie można zalecić właścicielom firm, którzy pragną nareszcie zwiększyć przywiązanie własnych klientów do marki? Są interesujące rozwiązania – na przykład systemy motywacyjne.

Jeżeli, aby zrzucić zbędne kilogramy powinniśmy odpowiednio się zmotywować, to na pewno z biznesem jest podobnie. Czyli należy zmotywować człowieka do zostawiania właśnie u nas kasy. Weźmy choćby pod uwagę pizzerię. We wszystkich miastach jest znacząca ilość pizzerii, więc nie powinno przesadnie zdziwić, że właściciele restauracji nie mogą zakładać automatycznie, iż nieustannie będą odwiedzani przez wielu ludzi. Można śmiało powiedzieć, że ciężko dzisiaj dotrzeć do konsumentów…

Jednakowoż na spokojnie karta lojalnościowa jest w stanie sprawić, że właśnie do prowadzonej przez nas pizzerii nieustannie będą zaglądali klienci. Konsumenci często mają kilka ulubionych pizzerii – efektywne programy lojalnościowe b2b (poznaj programy lojalnościowe b2b) powodują, iż miłośnik pizzy nigdy nie będzie rozglądał się za konkurencyjnymi lokalami. To byłoby bez sensu – w końcu jeśli będzie często u nas jadł, najzwyczajniej w świecie po jakimś czasie nareszcie zostanie dla niego podarowana bezpłatna pizza czy pyszne picie. Zatem: nie uskarżajmy się na niewielkie powodzenie własnego biznesu. Powinniśmy bardziej skupić się na tym by nareszcie działać skutecznie. To ciężkie, lecz na pewno w 100% realne.