Na szczęście coraz więcej z nas zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, że kawa rozpuszczalna nie jest zbyt świetnym rodzajem kawy, ale zaczyna szukać lepszej kawy ziarnistej. Co istotne, kawę w ziarnach można obecnie parzyć sobie w domu, co na pewno przyczyni się do zwiększenia popularności napoju w naszym państwie.
Espresso
Autor: Sagafredo Zanetti
Źródło: Sagafredo Zanetti

Współcześnie na rynku jest tak dużo urządzeń, za pomocą których można przygotować kawę, że każdy bez wątpienia znajdzie coś dobrego dla siebie. Można pokazać przykładowo starodawne kawiarki, które dzisiaj wracają do łask, a posiadanie takiego urządzenia wystylizowanego na stary jest powodem do dumy. Oprócz kawiarek można używać także chemexów, które są wielce nowoczesne, ale jednocześnie bardzo łatwe w obsłudze. Decydując się na parzenie kawy samemu w domu dobrze pamiętać również o zakupieniu młynka do kawy. Podstawą odpowiedniego parzenia kawy jest bowiem korzystanie ze świeżo zmielonych ziaren. Dzisiaj najbardziej modna jest kawa Arabica, którą można kupić w wielu sklepów w postaci ziaren. Dla prawdziwych fanów kawy polecamy gorąco wizytę w jakiejś dobrej palarni kawy. To miejsca, w których świeżo zebrane ziarna są odpowiednio obrabiane do dalszego parzenia.

Kiedy ktoś zna się na kawie odrobinę lepiej, niewątpliwie doceni ziarna zakupione właśnie w takiej palarni, bezpośrednio od producenta obsługującego sklep sprzedający ziarnistą kawę. Prawie każda palarnia kawy to miejsce, w którym można także zakupić wszystkie akcesoria niezbędne do zaparzenia kawy osobiście w domu. Jeżeli w Twoim otoczeniu jest jakiś miłośnik kawy, wizyta w palarni kawy może przynieść Ci wiele świetnych pomysłów na prezent dla niego. Możliwość zakupienia świeżo zmielonej kawy przywiezionej z dalekich zakątków świata oraz parzenia jej samodzielnie w domu niewątpliwie zachwyci każdego fana kawy. Jeżeli zaś nie posiada on jeszcze urządzeń do przygotowywania kawy, można opłacić mu wizytę w takiej palarni. Mnóstwo z nich oferuje ponadto kursy parzenia kawy – zakupienie takiego kursu zdecydowanie będzie rewelacyjnym pomysłem.