Kupno kompletu opon zimowych i letnich to spory wydatek. Producenci oferują wiele obniżek, pojawia się też coraz więcej marek. Czy rzeczywiście można zaoszczędzić na oponach?

Solidne opony gwarantują bezpieczeństwo. Skuteczne opony na zimę to komfortowa jazda, dobra przyczepność i odporność na temperatury. Właściciele samochodów wybierając opony, mają dylemat, jaką kwotę muszą wydać. Znaczenie oczywiście zasada zdrowego rozsądku, dlatego że nie należy przesadzać. Oto rady, mogące pomóc najlepszą decyzję. Zobacz złomowanie pojazdów krosno.

Wybór opon

Ford Ka jako przykładowy samochód marki Ford
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór zimowych opon trzeba dobrze przeanalizować. Opony Kleber i pozostałe modne marki można łatwo dostać w internecie. Na początku trzeba wyznaczyć własne oczekiwania w stosunku do opon, dopasować właściwy rozmiar i typ. Wielkość silnika odgrywa tutaj ważną rolę. Samochody z większym silnikiem wymagają drogich opon. Istotny jest wybór opon do sposobu jazdy. Kierowcy, jeżdżący agresywnie nie znajdą zadowolenia, instalując ogumienie do jazdy ekonomicznej. Zobacz auto złom Lublin.

Ceny opon odbiegają od siebie czasami nawet do dwustu złotych za jedną. Tego typu rozbieżności to głównie jakość, nie tylko nazwa. Wiadomo, że nowoczesne składniki gum i dopracowane bieżniki przeznaczone są najlepszych opon.

Drogie opony

Marka i moc auta są najważniejsze. Drogie opony Yokohama na pewno mogliby wybrać kierowcy mocnych samochodów. Jeżeli samochód ma duży przebieg, przeważnie jest w trasie, też zasługuje na droższe ogumienie.

skup aut uszkodzonych Warszawa
Autor: SMADE MediaCompany – MediaGalleria
Źródło: http://www.flickr.com

Droższe opony pasują do drogiego auta. Nie ma sensu kupować tanich opon, podróżując autem najlepszej klasy uzbrojonym w felgi aluminiowe. Firmowe ogumienie zostało zaprojektowane dla właścicieli aut lubiących innowacje i wysoką jakość. Nowe ceny – złomowanie pojazdów nowy sącz.

Dobrze dobrane opony

Niezależnie od tego, czy to opony Continental czy też opony opony Hankook – jeżeli są dobrze dobrane, bez względu na cenę będą spełniały swoją rolę. Kierowcy, którzy podróżują głównie po mieście samochodami o niedużej mocy, nie powinni wydawać dużo na opony. Jednak, jak wiadomo, lepsza jakość nie może szkodzić – na odwrót już niekoniecznie.