Przedsiębiorcy decydujący się na własną firmę w wielu przypadkach stoją przed dylematem wyboru miejsca siedziby firmy. W zależności od rodzaju działalności, może to być wynajęty tudzież własny lokal użytkowy.
Nie każdy początkujący właściciel może sobie na tę opcje pozwolić, toteż miejscem prowadzenia własnej firmy jest najczęściej wynajęty lokal. Dlaczego tak chętnie przedsiębiorcy decydują się na taką opcję?

Powodów jest kilka, lecz najważniejszym z nich są sprawy finansowe.
Zwykle zaczynający swą przygodę z biznesem przedsiębiorcy nie mają wystarczających środków finansowych na kupno nieruchomości tzw. komercyjnej przeznaczonej do prowadzenia działalności. Zawsze można wziąć na ten cel kredyt, ale rzeczywistość pokazuje, że otrzymanie takiego zastrzyku finansowego na samym starcie jest mało prawdopodobne.
lokal dla firmy
Autor: http://www.flickr.com
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto, jeśli przedsiębiorcy decydują się na zobowiązania wobec banku to zazwyczaj są to inwestycje związane z przedmiotem działalności – kupno materiałów, wyposażenia itp.
Dzierżawa jest wskazana w chwili kiedy przyszły pracodawca oczekuje lokalu o określonych warunkach, np. na cele gastronomiczne lub dostosowany do świadczenia danych usług. Wtedy kupno lokalu i zaadaptowanie może okazać się zbyt kosztowne w porównaniu z aktualną ofertą rynkową.

Trzeba również przypomnieć o korzyściach finansowych najmu. Czynsz z tego tytułu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu i tym samym zmniejszyć dochód do opodatkowania. Gdy chodzi o okolicę, to dobrze, gdy jest nowoczesna, rozwijająca się i podlega ciągłym modernizacjom. Takie miejsca bez problemu można znaleźć w Legnicy. Mieście, które cały czas się rozwija. Jest to niebywale atrakcyjne miasto pod wieloma względami. Jeśli chcemy rozpocząć swe działania w tym mieście, możemy zacząć poszukiwania lokalu w internecie, wpisując frazę: lokal do wynajęcia w Legnicy. Na pewno znajdziemy miejsce, które sprosta oczekiwaniom naszym – właścicieli, jak i przyszłych klientów. Warto zatem z rozwagą wybrać odpowiednią siedzibę dla swojego przedsiębiorstwa, gdyż będzie to z całą pewnością korzystna inwestycja w przyszłość całej firmy. Zapamiętajmy, ciekawe położenie takie jak http://www.letia.pl/, to pewność sukcesu.